<

По стінах старовинної архітектурної пам’ятки пішли тріщини: у Володимирі реставруватимуть Василівську церкву

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:45 | 4.10.2022 / Володимир / , /
Перегляди
1492
/ Коментарі відсутні

Руйнується самобутня пам’ятка волинської сакральної архітектури кінця XII століття в місті Володимирі – Василівська ротонда. З міського бюджету передбачили кошти на реставрацію.

У Володимирі знаходиться унікальна пам’ятка архітектури кінця XII століття, яка збереглася до наших днів. Свято-Василівська церква-ротонда – чи не єдиний храм такого стилю, що зберігся в Україні. Особливість споруди полягає у тому, що вона є восьмипелюстковою ротондою (круглий храм). Нині ж її стіни вкриваються тріщинами, вона потребує нагального ремонту.

30-го вересня на сесії міської ради депутати проголосували за внесення змін та доповнень до Програми розвитку та підтримки галузі культури і мистецтв у Володимирі на 2020-2022 роки, в якому передбачили кошти на реставраційні роботи церкви.

Відтак у 2019 році закладена сума у програмі становила 2 151 500 грн, тепер її збільшили до 2 451 500 грн, тобто на 300 тисяч гривень.

Як повідомив БУГу начальник відділу культури Анатолій Сурмик у цій програмі передбачили кошти на реставрацію пам’ятки, але яку точну суму виділять на ремонтні роботи поки не відомо. Проте унікальному зразку православної архітектури не можна дозволити занепасти.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

29 Травня, Середа