Інспектор Ляля перевірила ремонт доріг у Володимирі-Волинському. Ціна і якість
Цього року міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк запланував капітальний ремонт 25-ти вулиць. За підсумками першого півріччя заасфальтовано вже 13 із них.
Отож, новеньке покриття з’явилось на вулицях Богдана Хмельницького, Лук’яна Кобилиці, Професора Бобка, Зубінського, Кальнишевського, Родини Тобілевича, Володимирській, Січових стрільців, Короленка, Дрогобицькій, Полуботка, Підзамче та Львівській.
Інспектор Ляля з списку відремонтованих вулиць обрала сім для перевірки, а саме Родини Тобілевича, Зубінського, Кальнишевського, Володимирську, Полутка, Січових стрільців та Львівську. Ляля в основному спеціалізується на ямах і вибоїнах, але перевірка заасфальтованих доріг не склала труднощів.
Інтернет-видання “БУГ” отримало інформацію в яку суму обійшовся ремонт на зазначених вулицях.
№п/п Назва вулиці міста Витрати на ремонт (грн.) Підрядник 1 Богдана Хмельницького 480 126,00 ТзОВ «Луцька ДПМК» 2 Лук’яна Кобилиці 331 564,00 ТзОВ «Луцька ДПМК» 3 Професора Бобка 294 332,00 ТзОВ «АМіЛа» 4 Зубінського 940 607,00 ТзОВ «Луцька ДПМК» 5 Кальнишевського 1 287 061,00 ТзОВ «Луцька ДПМК» 6 Львівська 1 089 165,00 ТзОВ «Луцька ДПМК» 7 Полуботка 534 577,00 ТзОВ «Луцька ДПМК» 8 Підзамче 196 763,00 ТзОВ «Луцька ДПМК» 9 З’їзд з вул..Соборної на вул. Підзамче 83 482,00 ТзОВ «Луцька ДПМК» 10 Дрогобицька 344 242,20 ПП МП «Сантехмонтаж» 11 Січових Стрільців 526 502,00 ПП МП «Сантехмонтаж» 12 Короленка 129 383,00 КП «Полігон» 13 Родина Тобілевичів 219 768,00 -30 % авансової оплати ТзОВ «Луцька ДПМК» 14 Володимирська 412 618,00 ТзОВ «Луцька ДПМК»
Перевірка зосередилась на узбіччях, відведеннях дощової води та каналізаційних люках.
Розпочнемо із вулиці Полуботка, протяжність якої 502 метри, ширина 4,6 метри. Не довелося довго шукати проблемні ділянки, жителі самі зазначили, що водовідведення відсутнє, вода з доріг стікає під будинки та гаражі. Тротуар відсутній, мешканці змушені ходити узбіччями.
На вулиці Львівській, протяжність якої 520 метрів і ширина 4,6 метри ситуація аналогічна попередній. Відведення дощової води відсутнє, обочини не облаштовані.
Цікаво виглядає картина на вулиці Січових стрільців, про асфальтування якої писали вже неодноразово. Загальна протяжність вулиці 328 метрів і з них 90 метрів не асфальтовані (бетонні плити покладені за рахунок жителів).
Краще виглядують вулиці Володимирська (273 метри) та Зубинського (410 метрів). Згідно ПКД тут не лише заасфальтували дорожнє покриття, але й тротуар облаштували. На вулиці є водовідведення. Щоправда, на Володимирській дощову воду відводять у річку, а враховуючи, що це високий берег, то вода його поступово розмиває.
Вулиця Родини Тобілевича одна із найдовших, але тут поки заасфальтовано 521 метр із 670. Ремонтні роботи тривають, тому Ляля наголошує на тому, що потрібно виконувати все на совість.
І на останок вулиця Кальнишевського (590 метрів). Як розповідав підрядчик, при здачі об’єкту, вулиця спроектована таким чином, що дощова вода рівномірно повинна стікати на узбіччя. Але перед в’їздом зі сторони вулиці Козацької після дощу завжди стоїть вода.
У підсумку інспектор Ляля не надто задоволена результатом. Досконало не продумано відведення дощової води та, на жаль, зустрічалися заасфальтовані люки.
Чекайте на продовження.
інспектор Ляля звичайно оцінила дороги з ” жіночого ” погляду , тобто оцінила все ззовні , а от набагато є більше проблем , що не видно зверху , це недостатня товщина гравійних шарів , недостатня або місцями зовсім відсутня або неякісна бітумна підливка , заливка холодним асфальтом , при бажанні можу Вам Ляля передати відео та інші матеріали таких недоліків роботи , а от через рік-два всі недоліки вилізують назовні і для жителів міста…
цікаво , а куди дивляться депутати з бюджетної комісії , адже вони в першу чергу повинні контролювати як витрачаються кошти і за що отримують зарплату чиновники з житлового відділу місьради ???
В Нововолинську в центрі міста, по проспекту Дружби, перед копанням траншеї під теплотрасу, робітники акуратно витягли всі поребрики та погрузили на грузовий бусік та вивезли в невідомому напрямку. Засипали траншею, поклали асфальт, поребрики назад не поставили, тепер після дощу вся глина з газонів на тротуарі, а якщо сильна злива, то й на дорозі. Та сама ж траншея, що пересікає бульвар Шевченка, заасфальтували, пройшов місяць, все просіло, залатали, знову ж пройшов місяць, та сама історія, ще не латали. Невже хапанувши до 2 мільйонів грн. не можна було зробити по-людські. Сидить Тарас та й дивиться на те б..дство, в самому центрі міста, а що говорите за околиці.
Така ж сама історія з Стелою ГЕРОЇВ, за 150 тисяч грн. не пройшло року, вже три, чи чотири рази вирівнювали просівшу костку, зараз знову костка просіла, вже й бордюри вивертаються.
Асфальт біля стадіону поклали новий, ще місяць не пройшов. Після дощу з десяток калюж величезних, в яких потім збирається болото, та відповідно псується асфальтове покриття, похилу там достатньо, щоб нормально зробити водовідведення, але привикли немалі гроші хапнути, тяп-ляп зробити, очі замилити. Рік-два таке покриття зруйнується. Хто-небудь за цим слідкує. Якісь інженери відповідають за ремонт, потім якісь приймають, щось підписують, чи їм засліпило. Потім всі ці недоліки виявляє інспектор Ляля?
Мабудь інспектор Ляля має інспектувати з прокурором.Одночасно і його проінспектує.
А ще новий стадіон будують і вже є що інспектувати.
Шановна Інспектор Ляля проведіть інспекцію дороги, Іваничі-Нововолинськ по питанню хто дав дозвіл зрізати тополі на обочинах, та коли залишки даних дерев будуть прибрані??? На що дивиться місцева влада!?
Сапог дивиться на стан своїх рахунків в банках і на себе ненаглядного на СТН, а Бадзюнь А.А. дивиться самі всі знають куда і на кого, але точно не на дороги.
Шановна Інспектор Ляля, а прийдіть-но, будь-ласка, ще раз на вул.Володимирську, та зверніть увагу на расову дискримінацію: це коли права сторона вулиці безоплатно за рахунок бюджету отримала гарне узбіччя, а права сторона (ЛЮДИ, ПРОЖИВАЮЧІ ПО ЛІВІЙ СТОРОНІ)отримали головний біль під час дощу, бо уся вода з Устилузької тече по нашій стороні, а нам навіть на бордюр грошей не вистачило,не говорячи уже про те, що з самого початку тротуар планували робити згідно проекту з лівої сторони вулиці , бо вона були нижчою ніж права сторона.З лівої сторони вул.Володимирської ми випросили бордюри лише на початок вулиці, а далі за людей не подумали. Нащо той асфальт нам такий спитайте?