<

Як бачили Володимир Українські січові стрільці: рідкісні кадри з минулого

08:39 | 9.04.2025 / Володимир / , , , , , /
Перегляди
1946
/ Коментарі відсутні

Серед столітнього фотоархіву легіону Українських січових стрільців, який нещодавно оцифрували в США, є чимало світлин Володимира. Ви тільки уявіть – їм уже 110 років.

Нагадаємо, кандидат економічних наук, колишній викладач Тернопільського педагогічного університету Василь Лопух, який у 1990-х емігрував у США, понад 10 років оцифровував світлини, зроблені січовиками. Всього в архівах зберігалось 1200 негативів на склі та декілька сотень фото. Віднедавна фотоархіви з’явилися у відкритому доступі. Викладено тисячі карток – з обличчями епохи, українськими містами, містечками та сільським побутом початку XX століття. Є серед них і регіон Прибужжя в 1914–1919 роках. Зокрема, Зимне, Володимир, Будятичі, Низкиничі, Устилуг та інші села і міста, розташовані на території річки Буг.

Є у фотоархіві чимало світлин тодішнього Володимира. Вони розповідають, де і як саме жили місцеві жителі. Також на фото видно, як одягались тамтешні містяни: вишиті сорочки, намиста та пишні спідниці, кожухи і кучми, респектабельні костюми та жіночі наряди міської інтелігенції, вчителів та звичайних володимирчан.

На фотографіях є Мономахівська гімназія, Домініканський монастир, комісаріат У.С.С., клясова Українська народна школа, заснована у 1916 році, яка тоді знаходилася в Риловиці, пам’ятник хрещення України, а ще тогочасні місцеві храми та житлові будинки.

Окрім цього, є фотопортрети місцевих січових стрільців. Тодішніх військових гарно описав Василь Лопух виданню “Українська правда“. Він першим їх побачив на оцифрованих фотознімках:

“Окрім того, що вони прекрасно воювали, українське стрілецтво було дуже романтичною, інтелігентною, освіченою армією. Я дивився на ці обличчя. То була сильна генерація молодих, дуже гарних людей. Таких самих, що воюють сьогодні за Україну.  Зараз це може здаватися смішним, але я вдивлявся у вчищене до блиску взуття офіцерів і солдатів УСС. Мене пробирав подив і навіть холод, коли я бачив, як вони сидять взимку у чоботах і шинелях у тих окопах”.

Читайте також: Кадри столітньої історії: Зимне на оцифрованих фотоархівах Українських січових стрільців




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Квітня, П’ятниця