<

Епідпоріг захворюваності на грип та ГРВІ у Володимир-Волинському районі перевищений на 35%

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:12 | 25.11.2020 / Володимир / , /
Перегляди
2
/ 1 коментар

За даними епідеміологічного нагляду за гострими респіраторними вірусними інфекціями, протягом останнього тижня в області захворіли понад 5,6 тис. волинян, із них 33 % – це діти віком до 17 років (1,8 тис.). Близько 1 % від загальної кількості захворілих госпіталізовано. Серед них 80 % – це дорослі особи. Летальних випадків за цей час виявлено не було.

Показник захворюваності в нинішньому епідемічному сезоні вищий від показника за аналогічний період минулого року на 10%.  На сьогодні він становить 544 на 100 тисяч населення і вищий від середнього по Україні на 17%, – повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ.

Епідемічний поріг в цілому по області не перевищено. Проте, зареєстровано локальні перевищення у Володимир-Волинському районі (на 35%), Луцькому районі (на 17%) та Локачинському районі (на 12%).

Перевищення епідемічного порогу захворюваності свідчить про типовий та очікуваний для даної пори року підйом захворюваності.

З початку епідемічного сезону гострими респіраторними вірусними інфекціями вже перехворіло близько 41,6 тисяч мешканців області, що на 6,7 тис. більше ніж попереднього сезону.

З початку епідемічного сезону в області вакциновано 1 255 осіб, із них 517 – це особи із групи ризику.

Для того, щоб уникнути зараження ГРВІ та грипом в період сезонного підйому захворюваності та, навіть, під час епідемії, важливо дотримуватись простих речей:

  • Уникати скупчень людей аби зменшити кількість контактів, оскільки хворий є заразним навіть до появи симптомів.
  • Користуватися одноразовими масками. Маска ефективна, лише тоді, якщо вона прикриває рот і ніс, як тільки вона стане вологою чи забрудниться її потрібно замінити.
  • Користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження.
  • Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання аби запобігти поширенню інфекції.
  • Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, оскільки віруси можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини.
  • Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і важким формам перебігу хвороби та її ускладненням.
  • Регулярно мити руки, оскільки інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей.
  • Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
  • Вакцинуватися можна впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.
один коментар
  1. Волинський обласний лабораторний центр МОЗ- цікава організація,які її функції?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Червня, П’ятниця
13 Червня, Четвер