<

Відновлювати рух потяга Ковель – Хелм поки не будуть

Цей запис опубліковано більш як рік тому
03:12 | 12.10.2021 / Новини / , , /
Перегляди
151
/ 1 коментар

Відновлювати рух потяга «Здолбунів – Ковель – Хелм» не мають наміру з економічних причин.

Про це у програмі “Актуально” на 12 каналі розповіла депутатка Волинської обласної ради Валентина Черниш, повідомляє ВолиньPost.

“З листування з Укрзалізницею та міністерством ми зрозуміли, що поки що не варто сподіватися на відновлення руху потяга. І тут виключно економічні причини.

Ні для кого не секрет, що дуже багато українців вчаться у Польщі, працюють у Польщі, і тому завданням цього потяга був не туризм. Якщо вже людина зважується їхати з туристичною метою, вона їде своїм автомобілем або, якщо ми говоримо про “Адамчуки–Збереже”, там відкривається понтонний міст, – велосипедом.

Завданням цього потяга було здешевити доїзд українців, в тому числі і поляків. І не секрет, що цей потяг часто використовували для нелегального перевезення цигарок у Польщу”, – розповіла депутатка.

За її словами, коли потяг запускали, то не врахували, що поляки оподатковують пальне.

“І так один раз перетнули, другий раз перетнули. Польща нарахувала дуже багато податків, які необхідно сплатити за ввезення пального, яким цей потяг користувався, а він був українським.

Там до цього часу ще заборгованість висить. І кожного разу погрожують, що якщо цей потяг хоч раз заїде на територію Польщі, то його арештують під забезпечення боргу, який нарахований, але нестягнутий досі”, – каже Валентина Черниш.

Тож, стверджує вона, “Укрзалізниця” зняла цей потяг і не планує відновлювати.

“Тому що порахувала: якщо врахувати у вартість квитка розмір того податку, який необхідно сплатити Польщі за те пальне, яким буде користуватися цей потяг, то квиток виходить золотий.

Ми ж то запроваджували цей потяг, щоб здешевити доїзд студентам, заробітчанам. А виходить, що це буде надто дорого. Це буде абсолютно нікому нецікаво”, – пояснила обраниця.

Нагадаємо, Польща планує відновити залізничне сполучення з Україною.
один коментар
  1. Може б вже нарешті до Львова відновили той поїзд? Чи теж мають бути “економічні причини”? Купа студентів переплачує, щоб добратися на навчання, селяни не мають де реалізувати продукти, бо тяжко добратися на ринки Червонограда та Львова, бабулі не мають де продавати “йо-майо,гулівери,сухарики,чіпси,пиво, воду”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Травня, Неділя