<

Верховний Суд скасував указ Зеленського про звільнення Тупицького

Цей запис опубліковано більш як рік тому
03:46 | 15.07.2021 / Новини / , , /
Перегляди
215
/ Коментарі відсутні

Верховний Суд визнав протиправним та скасував указ президента Володимира Зеленського, яким той звільнив Олександра Тупицького з посади голови Конституційного Суду. Натомість в Офісі президента відповіли, що будуть таке рішення оскаржувати.

Про це у коментарі Громадському повідомили адвокат Тупицького Олександр Лещенко та радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Лещенко розповів, що Верховний Суд скасував цей указ, оскільки «президентом України порушено низку приписів і конституцій із закону України про Конституційний Суд».

Адвокат наголосив, що цей закон не передбачає права президента скасовувати указ про призначення чи звільняти суддю КСУ.

На наше запитання, чи готовий голова КСУ до оскарження Офісом президента рішення ВСУ, Лещенко відповів, що, на його думку, «надалі президент буде переслідувати Тупицького».

«Ми чекаємо на будь-який розвиток подій. Ми чекаємо, що на нас будуть заводити кримінальні справи: можливо, і на адвокатів будуть таке робити», — припустив Лещенко.

Що кажуть в ОП?

Речник Зеленського Сергій Никифоров заявив, що президент неприємно здивований рішенням ВСУ.

«Це відверта спроба повернути Олександра Тупицького до стерна Конституційного Суду, аби звідти зірвати проведення судової реформи й залишити старі схеми», — сказав він.

Водночас Михайло Подоляк заявив, що рішення ВСУ «суперечить юридичній логіці» та є «практично ідеальним прикладом великої політичної корупції, коли галузева спільнота категорично опирається фундаментальній реформі».

«Безумовно, це не остаточне рішення — буде апеляція. Буквально на днях. Безумовно, Тупицький так і залишиться за межами Конституційного Суду. А проте пропоную вважати це рішення конкретним проявом опору суддів реформі, яка схвалена парламентом», — зазначив Подоляк.

Він нагадав, що ВСУ ухвалив таке рішення у день, коли Верховна Рада підтримала очищення Вищої ради правосуддя. Тому, вважає Подоляк, скасування указу президент саме зараз — це «не просто символічно».

«Це вказує на наявну змову зі зламу реформи», — сказав він.

Однак представник ОП запевнив, що «президент не дозволить зупинити очищення судової системи», а «Тупицький, чинні судді й будь-хто інший не матимуть можливості зламати реформу».

Наприкінці березня Володимир Зеленський скасував указ президента-втікача Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. У документі зазначено, що зробили це «з метою гарантування дотримання Конституції України, прав і свобод людини й громадянина, забезпечення державної незалежності та національної безпеки».

За законом президент не має повноважень звільняти суддів КСУ — це можуть зробити лише самі судді цього суду. Сам Тупицький та Касмінін вирішили оскаржити указ Зеленського у Верховному Суді, а група народних депутатів від «Європейської Солідарності» та «Батьківщини» звернулася до КСУ з вимогою визнати такі дії президента незаконними.

Справа Тупицького

У січні ДБР повідомило про підозру Тупицькому за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).

До того, у грудні 2020 року, журналісти програми «Схеми» опублікували «плівки Тупицького», які свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Він також нібито вмовляв одного з фігурантів справи не свідчити проти нього та іншого причетного до справи судді.

Після цього Тупицького викликали до Офісу генпрокурора. Він не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.

Того ж грудня 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про відсторонення Тупицького на два місяці, який глава держави потім продовжив ще на місяць.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Лютого, Середа
27 Лютого, Вівторок