<

Верховна рада скасувала мораторій на проведення податкових перевірок

07:13 | 10.11.2023 / Новини / , /
Перегляди
157
/ 1 коментар

Верховна рада схвалила скасування мораторію на проведення податкових перевірок.

Про це інформує пресслужба Міністерства фінансів України.

“Верховна рада України підтримала в цілому зміни до Податкового кодексу України та Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що метою законопроєкту є виконання Україною в повному обсязі зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року в частині обмеження дії мораторію на проведення податкових перевірок.

Зокрема, до плану-графіка проведення документальних планових перевірок у період з 1-го грудня 2023 року по 31-ше грудня 2024 року можуть включатись лише :

  1. платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  2. платники податків, які здійснюють/здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  3. платники податків, які надають/надавали фінансові, платіжні послуги;
  4. нерезиденти, які здійснюють/здійснювали в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва та/або відокремлені підрозділи, у т.ч. постійні представництва нерезидента, які відповідають одному із визначених законом критеріїв;
  5. інші платники податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають одному із визначених законом критеріїв.

Водночас, законопроєкт залишає ряд випадків, коли податкові перевірки не проводитимуться та встановлює певні особливості відбору платників податків для проведення планових перевірок.

З 1-го грудня 2023 року діятиме мораторій на:

  • проведення документальних перевірок платників єдиного податку І та ІІ груп — до  1 грудня 2024 року;
  • проведення документальних перевірок платників податків, податковою адресою є тимчасово окуповані території та території активних/можливих бойових дій (крім певних виключень);
  • проведення фактичних перевірок за місцезнаходженням об’єктів оподаткування чи об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, які розташовані на тимчасово окупованих територіях України та територіях активних/можливих бойових дій (крім певних виключень).

Перевірки під час дії воєнного стану проводитимуться виключно за наявності безпечних умов для їх проведення, зазначили у міністерстві.

У вересні Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній раді проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок” (реєстр. № 10016).

Раніше Верховна рада ухвалила закон №8401, який повертає систему оподаткування у довоєнний стан. Документ набув чинності з 1 серпня. Він є одним із 19 структурних маяків, передбачених угодою розширеного фінансування з МВФ. Йдеться про скасування з 1 серпня єдиного податку у 2% та частково — мораторію на перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінпослуг. З 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
один коментар
  1. Аферистам і злодіям наступає райське життя ,раніше треба було давати хабарі перевіряючим ,а тепер гуляй Вася .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Лютого, Середа