<

В Україні запускають електронну чергу «єКордон» та систему «єПасажир»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:04 | 13.01.2022 / Новини / , /
Перегляди
410
/ Коментарі відсутні

В Україні найближчим часом повноцінно запрацює система для онлайн-бронювання дозволів «Шлях» та програма «єКордон».

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на черговому засіданні уряду, – передає Укрінформ.

«Продовжиться цифровізація у сфері інфраструктури. Заплановано повноцінно запустити в роботу систему для онлайн-бронювання дозволів «Шлях». Також планується у промисловому режимі запуск електронно-товаротранспортної накладної та програми «єКордон», – сказав Шмигаль.

За його словами, окремим проєктом стане запуск інформаційно-аналітичної системи «єПасажир» щодо міжобласних пасажирських перевезень.

«Запуск експериментального проєкту щодо поетапного створення Єдиної державної електронної системи е-нотаріату. Продовження впровадження paperless у сфері охорони здоров’я. Будуть запроваджені нові електронні сервіси для пацієнтів: щодо неонатального скринінгу, донорства крові та її компонентів, електронний рецепт на всі рецептурні лікарські засоби. Розвиток електронних сервісів у дозвільній сфері та у сфері освіти. Цифровізація торкнеться лісової галузі, земельних питань та екологічної політики», – додав він.

Прем’єр-міністр наголосив на тому, що у 2022 році цифровізація залишається наскрізною реформою. Вона стосуватиметься різних сфер: від нових державних електронних послуг до диджиталізації медицини та соціальної сфери. Крім того, в цей блок входить і розвиток цифрової економіки та спрощення для ведення бізнесу в Україні.

«До кінця року плануємо збільшити до 130 кількість доступних послуг у Дії, зокрема, податкові послуги та послуги для внутрішньо переміщених осіб. Запускаємо по всій країні зміну місця реєстрації онлайн. Працюємо над запуском пенсійних посвідчень у Дії, посвідчень учасників бойових дій. Маємо намір забезпечити покриття мобільним інтернетом для 90% населення України. Завдяки реалізації проєкту «Інтернет-субвенція» до Інтернету планується під’єднати не менше 1500 сіл та 3000 соціальних закладів у цих населених пунктах», – зазначив глава уряду.

Як повідомлялося, «єКордон» – проєкт електронної черги на кордоні. Він дозволить заздалегідь зареєструватися в чергу і приїхати на митний пункт у визначений час. Відтак можна буде швидко проходити оформлення на кордоні, а транспортним засобам – не простоювати декілька днів.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 Квітня, Субота