<

В Україні заборонили обіг ліків, вироблених у росії та білорусі

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:33 | 22.05.2022 / Новини / , , /
Перегляди
123
/ коментарі 3

Верховна Рада ухвалила закон, який обмежує обіг в Україні лікарських засобів, вироблених у росії та білорусі.

Згідно з даними на сайті парламенту, за Закон «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території російської федерації або республіки білорусь» (проєкт № 7313) проголосувало 338 народних депутатів, передає Укрінформ.

У пояснювальній записці зазначається, що з огляду на триваючу неспровоковану та несправедливу військову агресію рф щодо України за сприяння білорусі, необхідним є обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території цих країн.

На думку авторів документа, це своєю чергою стимулюватиме відмовитися від поставок товарів з цих країн у всьому світі.

Так, у держреєстрації лікарського засобу може бути відмовлено у разі, якщо встановлено, що один або декілька етапів виробництва здійснювалось підприємствами, розташованими на території рф і Білорусі.

Скасовувати держреєстрацію ліків також буде дозволено, якщо заявник або його представник пов’язані з російськими компаніями.

Також законопроєктом надається право Кабміну на період дії воєнного стану в Україні тимчасово зупинити експорт лікарських засобів у разі незабезпечення потреб системи охорони здоров’я України в таких лікарських засобах у повному обсязі.

Ухвалення закону чітко зафіксує позицію України щодо неприйнятності економічних відносин з країнами, які знищують українських громадян чи сприяють агресору у цьому. Такий крок стане взірцем для інших країн та міжнародних компаній, які продовжують свій бізнес у росії та білорусі, вважають автори.
коментарів: 3
  1. ДАВНО пора було. Всеодно росіся робила парашу і нормальні ліки тільки з заходу

  2. А коли заборонять транзит газу який шурує безперешкодно і ні одна лінія не покоджена??!!це як так??!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Лютого, Середа
27 Лютого, Вівторок