<

В Україні каратимуть чоловіків, які незаконно виїхали за кордон під час війни

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:06 | 25.05.2023 / Новини / , /
Перегляди
425
/ коментарі 4

В Україні готують законопроект щодо покарання чоловіків, які незаконно виїхали з країни під час війни. Це буде спільна ініціатива парламенту та уряду.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За його словами, зараз не передбачено має ніяких покарань для тих, хто незаконно перетнув кордон і потім повернувся в Україну.

“На сьогоднішній день таких правил і обмежень не встановлено, але я думаю, що по закінченню війни держава зробить все для того, щоб кожному громадянину нагадати, що він робив під час війни. Маю на увазі тих, хто нелегально перейшов кордон”, – сказав він.

Міністр вважає, що це буде спільна ініціатива Кабінету міністрів і депутатів Верховної ради.

“Я думаю, це буде закон”, – повідомив Клименко.

За його словами, зараз вивчається міжнародний досвід.

“Яким чином поводитись з нашими громадянами, які порушили закон вже один раз. Вони мають відповісти за порушення закону. Я думаю, кожен громадянин цього хоче і зрозуміє державу, якщо будуть якісь обмеження щодо подальшого пересування цих громадян як мінімум за кордон”, – додав міністр.

Нагадаємо, під час дії воєнного стану в Україні, виїзд чоловіків від 18 до 60 років за кордон заборонений.

Але є виключення: поїхати з України можуть деякі категорії громадян. Список тих, кому дозволяють виїзд, досить великий. Серед них чоловіки з інвалідністю, багатодітні батьки, водії, волонтери, моряки, спортсмени, культурні діячі, народні депутати, міністри.
коментарів: 4
  1. Невже підуть проти своїх родичів ,друзів і приймуть такий закон ,щось мало віриться.

  2. Поправте мене якщо не правий? Хіба закон має зворотню силу? На момент перетину покарання не було, самі ж кажуть що покарання не передбачено. Якщо приймуть новий закон то карати будуть по ньому тих хто незаконно виїхав з моменту прийняття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

29 Травня, Середа