<

В Повітряних силах розповіли, чому тривоги через МіГи стали коротшими

12:10 | 28.12.2023 / Новини / /
Перегляди
196
/ Коментарі відсутні

Останнім часом в Україні бувають короткі повітряні тривоги через зліт російського винищувача МіГ-31К. Причиною може бути тренувальний зліт-посадка літака або переліт на інший аеродром.

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише Кореспондент.

“Вранці МіГ-31К десь там в районі Тамбовської області злітав. Ну традиційно. Він кожен день злітає і випробовує нашу нервову систему. І не лише випробовує систему, мова йде ж про реальну небезпеку. Небезпеку того, що вони можуть застосувати гіперзвукову, як вони називають ракету Кинджал Х-47М2”, – сказав він.

Ігнат наголосив, що безумовно небезпека є, адже у росії великі запаси Кинджалів. Тому нехтувати тривогою не потрібно.

Відповідаючи на питання, чому остання повітряна тривога тривала 16 хвилин, Ігнат сказав, що наразі “немає точної інформації, що там відбувається”.

“Але загалом МіГ-31 міг здійснити зліт, облетіти по колу десь там в районі аеродрому та сісти. Тобто відпрацювати зліт-посадку. Такий собі тренувальний політ міг бути. Але кожен тренувальний політ може стати й не тренувальним. Він може виконати завдання. Можливо, це другий варіант, МіГ просто здійснює переліт на інший аеродром. Тобто через перебазування теж можуть бути такі короткі тривоги”, – пояснив речник ПС.

Він додав, що в Повітряних сил є джерела в розвідці, які теж намагаються якомога більше отримати інформації різними способами, чи становить зліт МіГа небезпеку й на скільки вона є серйозною.

“І головну інформацію, звісно, ми отримуємо від наших західних партнерів. Це такі загрози як: зліт МіГ-31, зліт стратегічної авіації, вихід в море кораблів й підготовка їх до пусків Калібрів”. Власне цю інформацію ми отримуємо від наших союзників”, – розповів Ігнат.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

30 Травня, Четвер