<

В енергосистемі України є дефіцит, але відключення споживачів не прогнозується, – «Укренерго»

16:32 | 23.11.2023 / Новини / /
Перегляди
47
/ 1 коментар

В енергосистемі України є дефіцит, а споживання електроенергії продовжує зростати. Утім «Укренерго» повідомило, що відключення споживачів не прогнозується.

Про це йдеться в повідомленні «Укренерго».

Наразі ситуацію з виробництвом електроенергії називають «складною», триває ремонт на кількох блоках теплових електростанцій.

Через похолодання споживання електроенергії збільшилося, що спричинило додаткове навантаження на електростанції. Через це кілька блоків зупинилися та були виведені в аварійний ремонт.

Замістити весь обсяг електроенергії, яку не виробили зупинені блоки, не вдалося вже наявним обсягом імпортної електроенергії. Тож «Укренерго» було змушене активувати аварійну допомогу від операторів систем передачі Румунії, Словаччини, Польщі.

Компанія зазначає: вечірній максимум споживання електроенергії 22-го листопада був на 4% вищим, ніж 21-го листопада. Для енергосистеми це дорівнює необхідності включення щонайменше 2 додаткових блоків теплових електростанцій.

Окрім того, станом на ранок 23-го листопада через погодні умови світла не було в 4 населених пунктах у Чернігівській області. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 409 населених пунктів.

Зокрема через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

«Укренерго» закликає українців ощадливо споживати електроенергію протягом доби, не вмикати одночасно потужні електропристрої, вимикати світло в порожніх приміщеннях та перенести прання на нічні години.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Червня, П’ятниця
13 Червня, Четвер