<

«Укрзалізницю» може очолити іноземець: розповіли, що відомо про потенційних кандидатів

Цей запис опубліковано більш як рік тому
03:55 | 29.07.2020 / Новини / /
Перегляди
4
/ 1 коментар

Стало відомо хто може очолити «Укрзалізницю», наразі існує п’ять кандидатів, одного із них протягом місяця повинні затвердити.

Про це повідомляє Економічна правда.

Зараз компанію очолює Іван Юрик, він один з кандидатів на повноцінного керівника “Укрзалізниці”. Крім Юрика у список потрапили ще п’ять осіб.

Переможець буде визначений за підсумками особистого інтерв’ю, а потім його затвердять Наглядова рада та акціонер – Кабінет міністрів.

“Якщо не буде форс-мажорів, то протягом двох тижнів у Києві пройдуть усі співбесіди, і ми подамо кандидатуру в Кабмін тижні через три”, – прогнозував тиждень тому член наглядової ради УЗ Олег Журавльов.

Якуб Карновскі

У переліку потенційних очільників залізниці – поляк Якуб Карновскі, який наразі входить до наглядової ради “Укрпошти”. У 2012-2015 роках він очолював “Польську державну залізницю” (РКР). Своїм головним досягненням поляк вважає те, що йому вдалося поставити в центр уваги пасажира.

За часів роботи менеджера рівень задоволеності послугами PKP Intercity зріс до 64%, пасажиропотік демонстрував позитивну динаміку. Карновскі також відповідав за приватизацію РКР Cargo і в жовтні 2013 року успішно вивів перевізника на Варшавську фондову біржу. Наразі РКР володіє 33% акцій РКР Cargo.

До цього він працював у фінансовій сфері. Зокрема, виконував обов’язки члена правління і голови комітету з аудиту компаній HSBC Bank Polska, PZU, Allianz Life, Allianz Investment Fund і Euler Hermes Poland.

Петро Чернишов

Петро Чернишов відомий широкому загалу як колишній керівник “Київстару”. Трудову діяльність він почав у 1990 роках у міжнародній компанії ABB (Asea Brown Boveri), яка спеціалізується на електротехніці. У 1999 році менеджер перейшов у пивоварну галузь – очолив український підрозділ пивного гіганта Carlsberg.

У червні 2014 року Чернишов став президентом “Київстару”, звідки був звільнений у липні 2018 року. Однією з причин відставки називають критику президента Петра Порошенка.

Зараз він входить до наглядових рад компаній “Фармак” та ГО VoxUkraine, розвиває власний проєкт для обдарованих дітей та вчителів математики Kontora Pi.

Іван Юрик

Чинний в. о. голови правління “Укрзалізниці” Іван Юрик почав працювати в компанії за часів Євгена Кравцова і вважався близьким до останнього. З червня 2018 року по червень 2019 року Юрик був членом наглядової ради “Укрзалізниці”, а з червня 2019 року увійшов до складу правління компанії.

До цього він працював у Мінфіні й Офісі залучення та підтримки інвестицій уряду. Юрик має давні дружні стосунки з членом наглядової ради УЗ Андерсом Ослундом: 12 років тому він отримав подяку від шведа за допомогу в написанні книги “Як Україна перейшла до ринкової економіки та демократії”.

Владімір Владіміров

Болгарин Владімір Владіміров очолював “Болгарську залізницю” і за п’ять років зробив її прибутковою. Серед своїх ключових переваг він назвав багаторічний досвід реструктуризації залізниць, що “допоможе йому реформувати УЗ”.

“Я керував підготовкою і реалізацією довгострокових планів реструктуризації. Моя докторська ступінь у галузі управління в Великобританії присвячена проблемам і силам, що перешкоджають реорганізації залізниць. Я знаю всі невидимі і видимі механізми, які підтримують або блокують реформи”, – сказав він.

Владіміров вважає, що реформа “Укрзалізниці” можлива за умови колективних зусиль сильної управлінської команди і координації всіх зацікавлених сторін.

Володимир Жмак

Володимир Жмак – член наглядової ради аеропорту “Бориспіль”. У 2015-2016 роках працював першим заступником голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі. До цього він обіймав керівні посади в групі ТНК-BP, яка входила до списку десяти найбільших приватних нафтових компаній у світі за обсягами видобутку нафти.

Менеджер також був радником президента “Київстару” – відповідав за розвиток нових напрямків бізнесу. Упродовж семи років він входив до наглядової ради цієї компанії, два роки був членом ради Європейської бізнес-асоціації.

Олександр Перцовський

Олександр Перцовський працює першим заступником гендиректора “Укрпошти” Ігоря Смілянського. Перцовський також брав участь у конкурсі на посаду голови “Укрпошти”, однак посів друге місце. Раніше він обіймав посаду керівника з розвитку бізнесу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні компанії DHL.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

29 Лютого, Четвер
28 Лютого, Середа
21:25
21
1
«Вибори та ІПСО» - Тарас Завгородній