<

Українського міністра викрили на заволодінні землею держави на 291 мільйон

10:35 | 23.04.2024 / Новини / /
Перегляди
150
/ Коментарі відсутні

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему незаконного заволодіння державними землями у Сумській області, якою керував ексголова аграрного комітету Верховної Ради України та чинний міністр.

До складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори, повідомляє НАБУ.

Правоохоронці не розголошують ім’я очільника схеми, однак джерела Суспільного повідомили, що йдеться про міністра аграрної політики Миколу Сольського.

Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн.

Наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяли вчиненню злочину.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Червня, Неділя