<

Українські виробники БПЛА презентували свої розробки, щоб залучити іноземних інвесторів

09:42 | 20.10.2023 / Новини / , /
Перегляди
78
/ Коментарі відсутні

Українські виробники безпілотників представили військовим аташе іноземних держав свої розробки з метою посилення співпрацю з міжнародними партнерами та залучити інвестиції в їх виробництво.

Про це під час «круглого столу» в «Укрінформі» на тему «Армія дронів – нові реалії сучасної війни» повідомив голова Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій, старший офіцер запасу інженерних військ Олександр Маматов, – пише Суспільне.

«Сьогодні у нас відбувся «круглий стіл», де ми представляли наших конструкторів і виробників БПЛА та дронів-камікадзе. Також виступав наш військовий, який безпосередньо бере участь в бойових діях. Ми сьогодні зібрали військових аташе, які акредитовані у нас, з тим, щоб розповісти їм чим ми займаємось не на державному рівні.

Але щоб масово виробляти все, що потрібно для наших військових, нам потрібно трохи більше грошей, ніж ми маємо. Тому ми сьогодні й зібрали представників дипломатичного корпусу, щоб, можливо, у них виникло бажання допомогти нам, а також у них є їхні корпорації, їхні виробники дронів», – сказав Маматов.

Зокрема під час «круглого столу» конструктор та виробник БПЛА Руслан Павлюк презентував розробки, серед яких розвідувальний дрон “Помста”, FPV-дрон “Комар”, електронна бусоль для артилерії та сонячний комплекс з додатковим інвертором.

Своєю чергою керівниця української компанії з виробництва БПЛА Олександра Кнюх наголосила, що виробництво дронів-безпілотників потребує масштабування, тому вкрай важливо залучати інвестиції.

«Я керую відділом виробництва дронів-безпілотників літакового типу та крил. Наша компанія почала виготовляти з маленьких крил і перейшла до виготовлення більших крил і літаків. Зараз в нас вже більше виробництво, воно в конкурентних обсягах виробляє, але ми хочемо ще розширятись, і під це ми шукаємо інвестиції», – сказала Кнюх.

Вона також додала, що ІТ-технології наразі вкрай важливі, адже для бійців, щоб швидко наздогнати ціль, потрібен штучний зір та нейромережі.

Учасникам заходу представили зразок ударного БПЛА, продемонстрували відео полігонних випробувань, а також знищення РЕБ та об’єктив супротивника, нічну роботу ударних дронів тощо.

Відповідаючи на питання, з якими труднощами стикаються українські виробники, Маматов зазначив: «На сьогодні у нас є конструктори, є невеликий технологічний процес, який ми утримуємо за свої особисті кошти. Нам потрібні — комплектуючі, мікросхеми, оптика, маленькі двигуни й невелике фінансування, щоб ми могли все це закупляти для нашої промисловості».

Представник ще однієї компанії, яка займається в Україні виробництвом комплексів РЕБ, також зазначив, що ключова проблема — це закупівля компонентів за кордоном. Адже світові виробники мікроелектроніки, чіпів в Європі та Азії надають перевагу великим замовникам, змушуючи українські невеликі компанії-виробники стояти в черзі по пів року і більше. Тому запровадження пріоритетності для замовників з України відіграло б суттєву роль в налагодженні виробництва дронів та БПЛА в Україні, де триває війна.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Липня, Середа
23 Липня, Вівторок