Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів
В Україні у суботу, 23 листопада, в День пам’яті жертв голодоморів, о 16:00 буде оголошено хвилину мовчання, після якої розпочнеться акція “Запали свічку”.
У цей час кожен охочий може долучитися до вшанування загиблих співвітчизників та встановити свічку на підвіконні, – зазначає Укрінформ.
У пам’ять про мільйони українців, вбитих під час геноциду, свічки запалюватимуть на центральних площах міст, біля пам’ятників жертвам Голодомору, у храмах та в Залі пам’яті Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” у Києві.
Традицію запалювати свічки у вікні своїх будинків запропонував історик, політолог, дослідник Голодомору Джеймс Мейс.
День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада.
До слова, у ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, “розкуркулення” селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.
Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духовенства. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила більше трьох мільйонів українців.
Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття. Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.
У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні на міждержавному рівні, крім України, визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.
Коли провидете перепис населення і покажите справжній ГЕНОЦИД ???
В 1991, коли незалежними стали, всюди були розвішані кольорові великі плакати- НАС 52 МІЛЬЙОНИ!
Це вже давно зроблено. Тільки такі як ви роками ніяк не можуть доперти мізками
коли – мОзговитий ?
А задокументованих спогадів сотень очевидців вам мало?
можливо, гість мав на увазі “геноцид” 1991-2019 років)))))))))))))
Пише якусь дич, шукаючи якісь інтерпретації минулого в сьогодення… Один Бог знає що в нього там на увазі
минуле то мабуть 33 рік
ну ЩО вам сказати факти є факти
Можна і не проводити перепис,і так все видно,шо повна ….
52 мильйони проживало в 1991 році, за совєта
головне не кількість, а якість…краще меньше, та краще… меньше народу, більше кісло… ой, шось не туди…
А ще якби усі в шароварах і кожному по садку вулику і шевченсківській хаті і по парі волів-ото би ви СІ зажили б
…а ще мінус трубу і аес, шоб не нагадували про кляте темне минуле !