<

У селі Лежниця Поромівської громади закрили початкову школу

18:10 | 25.08.2023 / Новини / /
Перегляди
2448
/ коментарів 8

У селі Лежниця Поромівської громади Володимирського району призупинили діяльність початкової школи. Там навчаються 18 дітей, яких тепер возитимуть автобусом у Поромів. Батьки виступили проти закриття.

Рішення про призупинення діяльності початкової школи депутати Поромівської сільської ради прийняли 25-го серпня.

На сесії повідомили, що в школі навчається 18 дітей та працює сім працівників. Видатки на заклад складають майже 1,5 мільйона гривень.

Сільський голова додав, що заклад знаходиться в хорошому стані, батьки та вчителі його утримували та піклувались, але через зменшення освітньої субвенції громаді не вистачає 2 мільйони гривень. Тож далі утримувати початкову школу в Лежниці вони не можуть. У разі, якщо ситуація зміниться, буде багато дітей та нададуть субвенцію, роботу закладу можуть відновити.

Під час обговорення питання про закриття школи виникла дискусія між депутатами, одні виступили «За», інші – проти. Зазначаючи, що автобус, що довозить дітей у Поромів, виїжджає з Лежниці о 7:40, а навчання починається о 9:00. Тобто діти молодших класів будуть змушені годину чекати початку уроків.

У результаті голосування, 11 депутатів та голова громади «За», вирішено – призупинити діяльність Лежницької початкової школи-філії Поромівського ліцею. А працівникам запропонують інші вакансії у громаді.

Батьки виступили проти закриття, адже «першачкам» буде важко їздити в Поромів. Також школа знаходиться у гарному стані, укомплектована педагогами та всім необхідним. Батьки самостійно проводили ремонт і їм шкода, що такий хороший заклад закривають.

Також на сесії було прийнято рішення про пониження ступеня Старолішнянської гімназії до початкової школи. Навчається там мала кількість дітей – 65.

Після прийняття рішення ще рік ніяких дій не проводитимуть, до 1-го вересня 2024 року проводитимуть опитування та обговорення. Голова громади додав, що це залежить від директора, адже багато батьків возять своїх дітей навчатись у Нововолинськ. Якщо за рік ситуація покращиться, збільшиться кількість учнів, то заклад залишиться ліцеєм.
коментарів: 8
 1. Бо треба не пити молодим, а дітей народжувати і працювати. Всі хочуть нічого не робити і получати за це міліони. Будуть діти то буде і школа

  • Ви правду говорите. В Лежнецькій школі вчителя заробляли «міліони» але чогось на роботу велосипедами їздили. Тепер в селі лишиться тільки центр для наркоманів і магазин)

 2. Нехай Голова ОТГ розкаже куди виділяють гроші та яка у нього зп
  Як викрадають інструменти
  За халатністю пошкодили причіп який купили за 300 000 грн
  Виділяють гроші на дорогу через посередників та закуповують матеріали по завищеним цінам
  Закрити легко , а відкрити щось розуму не вистачає !
  Шкодую дуже що в такий час коїться такий бардак

 3. Робіть школу при Церкві, як то колись було.
  Не погоджуйтесь на Поромів, подумайте про зимній період. Воно вам треба?

 4. сьогодні закрили, проканає, і поставлять на аукціон як вони вміють потихому…

  костями лягайте, і відстоюйте щоб школу не закрили, інакше її ніколи уже не відкриють !!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

25 Лютого, Неділя