<

У Львові росіяни влучили по буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

15:08 | 6.07.2023 / Новини / , , /
Перегляди
682
/ коментарі 2

росія в ніч проти 6-го липня атакувала ракетами історичний ареал у Львові. Україна повідомила про це ЮНЕСКО.

Про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

росіяни влучили в буферну зону в межах території об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Львів — Ансамбль історичного центру». 

Комплекс із 17 житлових будинків, який розташований на вулиці Стрийській на розі з вулицею Академіка Сахарова під номерами 50–76в, має статус пам’ятки архітектури місцевого значення, каже міністр.

Ці будинки 1930-их років для викладачів «Львівської політехніки» занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Терміново офіційно повідомляємо ЮНЕСКО про це і, як завжди, чекаємо дій більших, ніж просто глибоке занепокоєння», — наголосив Ткаченко. 

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що внаслідок атаки пошкоджено 35 будинків, а серйозних уражень зазнали 60 помешкань. Два будинки, які зазнали найбільшого ураження, є пам’ятками архітектури місцевого значення. За словами Садового, вони будувалися достатньо міцно, тож є надія, що їх вдасться повністю відновити. Наразі місцева влада вже ухвалила рішення виділити 100 мільйонів на відновлення зруйнованих помешкань.
коментарів: 2
  1. І що те Юнеско зробить тварині путіну? Дасть дозвіл на запуск 10ти калібрів по кремлю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Травня, Четвер
22 Травня, Середа