<

У Львові хірурги врятували пацієнта з рідкісною патологією

Цей запис опубліковано більш як рік тому
05:36 | 30.09.2021 / Новини / , /
Перегляди
201
/ Коментарі відсутні

Львівські судинні хірурги врятували 74-річного пацієнта, в якого розірвалася аневризма черевної аорти. Смертність людей з таким діагнозом – 70%, тож діяти треба миттєво, бо кров витікає у черевну порожнину.

Але перед операцією, після комп’ютерної томографії, лікарі довідалися, що внутрішні органи та судини у чоловіка розташовані дзеркально, зокрема серце у нього було з правого боку. Як повідомляє ТСН, це суттєво ускладнило завдання хірургам. Але зі своєю роботою вони впоралися.

Медики кажуть, що дзеркальне розташування внутрішніх органів трапляється рідко – один випадок на 10 тисяч. А от розрив аневризми у людей з такою патологією і поготів – раз на 100 мільйонів.

У світовій літературі описаний лише один такий випадок, який трапився в Японії понад 10 років тому.

“Такий випадок взагалі в історії української хірургії і медицини ми бачимо вперше, коли є аневризма аорти розірвана з транспозицією органів. Цей випадок у світі визначений, як другий після японців, які в 2008 році таке оперували в 80-річного чоловіка. Думаю, ми будемо це публікувати, і світова література про це дізнається”, – сказав судинний хірург Львівської обласної клінічної лікарні Андрій Кіхтяк.

“Труднощі виникають, коли ти відкриваєш живіт і розумієш, що все не на своєму місці, і все тобі треба будувати в голові інший макет цієї операції”, – додав судинний хірург Львівської обласної клінічної лікарні Віктор Палій.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Червня, Неділя
15 Червня, Субота