У громаді на Волині виявили три випадки лептоспірозу

У селі Витуле Любешівської громади лабораторно підтвердили три випадки лептоспірозу.
Про це розповіла завідувачка Любешівського відділення Камінь-Каширського райвідділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Олену Іванчук, пише Суспільне.
З її слів, хворих наразі госпіталізували до однієї з лікарень у Львові. Перший випадок захворювання лабораторно підтвердили 23-го квітня, інших два 25-го квітня. Наразі епідрозслідування триває.
Як розповів Любешівський селищний голова Олег Кух, 30-го квітня відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. На ній опрацювати можливість виділення коштів на суцільну дератизацію , також вирішили провести вакцинацію тварин у вогнищах інфекції та посилити державний санітарний нагляд.
Що таке лептоспіроз і чим він небезпечний
Лептоспіроз іще називають водяною чи болотною гарячкою. Це — інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту, легеневої кровотечі й спричинити смерть.
Інфекція передається від тварин до людей. Основним збудником є бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше, гризунів, а також худоби, собак і диких тварин.
Від людини до людини лептоспіроз не передається. Захворіти можна під час купання в заражених водоймах, риболовлі, сінокосу на зволожених і заболочених територіях, при догляді за хворими й інфікованими тваринами тощо. Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани, а також через слизові оболонки очей, носа та рота.
У 90% випадків лептоспіроз починається з неспецифічних симптомів, таких як підвищена температура та кон’юнктивіт. Але є і більш характерна симптоматика: сильні болі в м’язах, особливо в литках, та геморагічний синдром (патологічна кровоточивість).
Як вберегтися від лептоспірозу
Лікарі-епідеміологи наголошують, що для запобігання лептоспірозу необхідно:
- забезпечити захист від гризунів місць проживання людей та, особливо, джерел водопостачання;
- проводити дератизацію приміщень та захищати харчові продукти і воду від проникнення гризунів;
- у жодному разі не можна використовувати воду з відкритих водойм для пиття, миття овочів, фруктів, а особливо для приготування їжі на природі;
- при проведенні сільськогосподарських робіт, зборі урожаю та перебуванні біля водойми — використовувати засоби індивідуального захисту.
У разі появи характерних симптомів після перебування біля водойми, потрібно негайно звертатися за медичною допомогою за місцем проживання. Раннє звернення до лікаря, кажуть епідеміологи, зменшує ймовірність смерті та ускладнень лептоспірозу.