<

Тарифи на електроенергію можуть зрости у зв’язку з російськими ударами, – міністр енергетики

21:13 | 6.04.2024 / Новини / /
Перегляди
115
/ коментарі 2

Кабінет Міністрів України розглядає можливість підвищення тарифів на електроенергію у зв’язку з новими атаками рф на енергетику. 

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю Bloomberg, пише Інтерфакс-Україна.

«Залежно від ситуації в липні та серпні ми будемо просити людей максимально економити. Росіяни не зможуть викликати повторення відключень електроенергії 2022 і 2023 років. Навіть у разі величезних збитків у нас буде базова генерація, яка покриє від 30% до 50% наших потреб», – уточнив міністр.

Водночас Галущенко не виключив можливості підвищення тарифів на електроенергію для населення і повідомив, що уряд вивчає різні способи фінансування ремонту своїх енергетичних активів.

«Сьогодні ситуація ще складніша, ніж торік, оскільки ми втратили багато гідроенергетичної продукції і змушені проводити планові ремонти атомних енергоблоків», – сказав він.

Міністр наголосив, що бомбардування Росією українських енергетичних об’єктів останніми тижнями були масштабнішими та краще спланованими, ніж атаки попередніх двох років, вивівши з ладу генерувальні потужності та обмеживши постачання електроенергії. У результаті відновлення обладнання та захист енергосистеми стали ключовими пріоритетами уряду, хоча він і намагається оцінити, якої шкоди було завдано.

«Руйнування були значними – у виробництві електроенергії та переданні електроенергії. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштаб збитків, оскільки багато об’єктів усе ще лежать у руїнах, і ми не можемо до них дістатися», – пояснив Галущенко.

Крім того, навесні 2024 року основними цілями російських ударів стали теплові та гідроелектростанції. Ці напади загрожують не тільки втратами електроенергії, а й екологічними катастрофами, сказав Галущенко.

«Напади на гідроелектростанції є терористичними актами і воєнними злочинами, оскільки вони зачіпають не тільки виробництво енергії, а й роботу гребель на річках», – сказав міністр.

Мета росії – зруйнувати економіку України, сказав Галущенко, додавши, що більший збиток енергосистемі ускладнить подолання піків споживання цього літа.

«Ми обов’язково будемо спілкуватися з людьми. Усі хочуть жити комфортно, але ми повинні враховувати той факт, що нині існують обмеження», – підсумував міністр.
коментарів: 2
  1. якби вони тварі знали скільки наш багатоквартирний буд. боргує за електроенергію… Підвищуйте підвищуйте…)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Травня, Вівторок