<

Суд продовжив митрополиту Паші «Мерседесу», який служив у Низкиницькому монастирі, дію запобіжного заходу

21:04 | 29.11.2023 / Новини / , /
Перегляди
409
/ коментарі 4

29-го листопада у Печерському районному суді розпочалося підготовче засідання у справі митрополита Української православної церкви Павла Лебедя, якого обвинувачують у запереченні збройної агресії рф і розпалюванні міжрелігійної ворожнечі. Паша «Мерседес» п’ять років свого життя провів у селі Низкиничі Нововолинської громади. 

Сторона захисту клопотала про відвід судді. Суд це клопотання задовольнив, пише Суспільне.

Сторона обвинувачення просила продовжити Павлу Лебедю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту і покласти на на нього обов’язки з’являтись до прокурора, не спілкуватись із свідками.

За словами прокурора, митрополита обвинувачують в умисному розпалюванні ворожнечі, виправдовуванні російської агресії проти України з 2014 року, образі почуттів громадян через їхні релігійні переконання.

«33 млн грн була застава. В Лебедя домашній арешт і він має прибувати до слідчого судді, не спілкуватись з свідками, носити електронний браслет. Він може впливати на свідків і потерпілих, може здійснити нові правопорушення. Прошу продовжити строк дії цих заходів на 60 діб. Він має прибувати до прокурора суду, не відлучатись без дозволу суду, не спілкуватись із свідками», — сказав прокурор.

Адвокати просили про відвід судді. За їхніми словами, суддя ігнорує клопотання сторони захисту, проводить засідання під час повітряної тривоги.

«Є порушення, які ми зафіксували. Дії, які вчинялися, враховуючи документи, які були стороною захисту дослідженні, ставить під сумнів неупередженість даного судді», — наголосив  захисник Андрій Доманський.

«Те, що сьогодні кожний раз декларує прокурор, неправда. Я ніколи не був на стороні російської агресії. Я ніколи не відносився з неповагою до інших конфесій. В мене є родичі протестанти. Коли в мене був інфаркт, лікар сказав, ви будете в лікарні до 28 серпня, а потім каже, я повинен вас виписати, бо давлять з прокуратури. Я являюсь інсулінозалженим, прокуратура поставила прослушки, заставляли мене підписати, що я не інсулінозалжений. Те, що просять прокурори, я проти», — розповів Павло Лебідь.

Поки суддя у нарадчій кімнаті вирішував, чи задовольняти клопотання про відвід, митрополит УПЦ Павло Лебідь розповів:

«Мене охороняють 12 машин, я сам не знаю хто вони, ще умудряються лазити з ліхтариком по заборах. Я не зробив нічого з того, про що мене сьогодні судять. Це є несправедливо. Хто постраждалий? Яким чином? Що я їм зробив, що вони постраждали від мене?», — зазначив митрополит.

Суддя задовольнив клопотання сторони захисту про відвід.
коментарів: 4
  1. напевне вже сама остання облізла собака з того села в курсі що блатний митрополіт паша Мерседес служив у низкиницькому монастирі…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Березня, П’ятниця
29 Лютого, Четвер