<

Суд поновив Ірину Фаріон на посаді професорки Львівської політехніки

17:30 | 29.05.2024 / Новини / /
Перегляди
158
/ Коментарі відсутні

29-го травня Львівський апеляційний суд постановив поновити Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки, а також стягнути на користь науковиці середній заробіток за період вимушеного прогулу – 123 тисячі 927 гривень.

Про це повідомляє Суспільне.

Сьогодні, 29-го травня, на засіданні відбулися судові дебати. Адвокат Ірини Фаріон закликав суд задовольнити апеляційну скаргу в повному обсязі і скасувати рішення суду першої інстанції. Представник «Львівської політехніки» наголосив, що рішення Галицького районного суду є законним, тож його варто залишити без змін. Суд вийшов у нарадчу кімнату.

«Враховуючи те, що Ірина Фаріон – науково-педагогічний працівник, вона виконує виховні функції. За висловлювання про російську мову серед військовослужбовців університет ухвалив рішення про звільнення. Те, що зазначають в апеляційній скарзі, – це виключно їхня позиція і їхнє бачення розвитку події. Як дасть оцінку суд – від того будемо відштовхуватися», – коментує начальник юридичного відділу «Львівської політехніки» Андрій Мороз.

Зі слів Ірини Фаріон, позиція відповідача – це «позиція людини, яка топчеться по закону брутально і нікчемно, виконує політичні замовлення і робить при цьому “гарну міну”».

«В жодному документі не доведено морального проступку, який вчинила Ірина Фаріон. З якої рації було здійснене швидкісне звільнення? Чому ректор не дочекався роботи комісії? Комісія мала завершити свою роботу 22 числа, мене звільнили 15. Тобто проректор сам собі заперечує. Це означає, що він ухвалював це рішення під тиском. Не сумніваюся під чиїм – під тиском МОН, конкретної персони – Лісовий. Про це свідчить його реакція – неймовірно радісна від того, що звільнили Ірину Фаріон», – каже науковиця.

Ірина Фаріон заявила, що якщо суд ухвалить рішення не на її користь, то наступний крок – Верховний Суд.

Суддя вийшла з нарадчої кімнати та оголосила вирок. Апеляційну скаргу Ірини Фаріон на рішення Галицького районного суду міста Львова задовольнили частково. Накази ректора НУ «Львівська політехніка» про звільнення Ірини Фаріон від 15 листопада та 28 листопада визнали незаконними та скасували.

«Суд постановив поновити Фаріон Ірину Дмитрівну на посаді професора кафедри української мови НУ “Львівська політехніка” з 24 листопада 2023 року. Стягнути з НУ “Львівська політехніка” на користь Ірини Фаріон середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 24 листопада 2023 року по 29 травня 2024 року в розмірі 123 тисячі 927 гривень 27 копійок. Стягнути з НУ “Львівська політехніка” судовий збір у розмірі 5782 грн 17 копійок», – оголосила суддя Львівського апеляційного суду.

Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду та розповіла, чи планує повертатися у «Львівську політехніку».

«Я щаслива, що право існує окремо від політики. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку. Не йдеться про мене, йдеться про те, щоби працювали закони, щоби ніхто не дозволяв собі під тиском зверхників ці закони змінювати. Я дякую колегії суддів за обґрунтоване рішення (…) Я думаю над тим (про повернення у “Львівську політехніку”, – ред.) Є дуже багато сил, які хотіли би, щоби я не повернулася в політехніку, а мені дуже подобається йти проти сил, яким я не подобаюся», – каже Ірина Фаріон.

Постанова апеляційного суду ще може бути оскаржена у Верховному Суді. Представник «Львівської політехніки» заявив, що очікує на повний текст рішення, а тоді будуть думати про наступні кроки.

Нагадаємо: в інтерв’ю Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців «Азову» та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Вона заявила, що «не може назвати» їх українцями. ЇЇ висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві. 15 листопада мовознавицю звільнили з Національного університету «Львівська політехніка». Університет розірвав із нею трудову угоду. Мовознавиця подала позов до суду.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Червня, Понеділок