<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Статтю про незаконне збагачення чиновників визнали неконституційною

Цей запис опубліковано більш як рік тому
07:39 | 28.02.2019 / Новини / , /
Перегляди
0
/ 1 коментар

Конституційний Суд опублікував рішення, яким визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Відповідна інформація розміщена на сайті суду, – передає Укрінформ.

“Визнати такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною), статтю 368 (2) Кримінального кодексу України. Стаття 368 (2) Кримінального кодексу України, визнана неконституційною, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення”, – йдеться у резолютивній частині рішення.

Суддею-доповідачем у даній справі виступав Віктор Колісник, суддя Сергій Головатий висловив окрему думку.

Рішення Конституційного Суду є обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржено.

Раніше стало відомо, що 26 лютого КСУ визнав неконституційною ст. 368-2 ККУ, яка передбачала притягнення до кримінальної відповідальності чиновників за незаконне збагачення.

Як повідомлялося, 12 грудня 2017 року 59 нардепів направили до КСУ подання з проханням перевірити на відповідність Основному закону статтю 368-2 ККУ.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили 26 листопада 2015 року. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації.

Дана стаття ККУ, серед іншого, передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна за набуття чиновником активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а також передачу посадовцем таких активів іншій особі.

Ті самі діяння, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне становище, караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Як відомо, справи стосовно незаконного збагачення порушені відносно заступника голови Служби безпеки Павла Демчини, колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, міністра інфраструктури Володимира Омеляна та інших високопосадовців.




один коментар
  1. ну а шо, нормально, незаконне збагачення для чиновників є законним, тому шо вони і є закон ! а от незаконне збагачення для бидла є незаконним, тому шо воно живе в капіталістичній державі і повинно знати свое місце !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Грудня, Субота