<

Старовинні ікони з Волині відреставрують у Львові

Цей запис опубліковано більш як рік тому
09:25 | 11.07.2022 / Новини / /
Перегляди
78
/ Коментарі відсутні

У Любомльському краєзнавчому музеї реставратори Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру обстежили ікони та релігійні предмети, які зберігаються у фондах.

Фахівці зі Львова оглянули 10 ікон, які датуються кінцем 18 століття – 19 століттям. Через аварійний стан цих експонатів, зазначив Олександр Остапюк, їх законсервували для подальшої реставрації. Повідомляє Суспільне.

“Перевірили температурний режим у приміщеннях. Те, що можна, вони одразу закріпили, щоб не обсипалися предмети. Поки фахівці подивилися невеличку частину фондів, але плідно попрацювали. Будемо потрохи возити ікони у Львів на реставрацію. Зараз війна і музеї обмежили у всьому, відряджень не дають, тому поки шукаємо можливості”, – каже керівник музею.

Найстаріша ікона, котра зберігається у краєзнавчому музеї в Любомлі, датується 1677 роком. Її передали закладу з церкви у селі Згорани Ковельського району.

“Цікава, але була понищена дуже. Частину ікон, які датуються 18 століттям і були в гіршому стані, серед яких була й ця ікона, раніше реставрували фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру. Львів’яни пропонують після київської реставрації ще своє доповнення зробити”, – каже керівник музею.

Усього колекція творів сакрального мистецтва Любомльського краєзнавчого музею, розповів Олександр Остапюк, налічує 80 предметів. Основний фонд – 35 тисяч експонатів, із яких в експозиціях музею представлені лише 1 500 різних творів та предметів.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Травня, Неділя