<

США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $2,5 млрд

Цей запис опубліковано більш як рік тому
11:11 | 20.01.2023 / Новини / , /
Перегляди
37
/ Коментарі відсутні

Міністерство оборони США в четвер увечері підтвердило виділення Україні чергового пакета військової допомоги в розмірі 2,5 мільярда доларів.

Згідно з переліком, до пакета входять додаткові боєприпаси для систем HIMARS і NASAMS, а також, як і очікувалось раніше, 90 бойових машин піхоти Stryker з 20 мінними катками і 59 БМП Bradley з 590 протитанковими ракетами TOW і 295 тисячами боєприпасів калібру 25 мм, – пише Українська правда. 

Також США передадуть Україні:

  • вісім систем протиповітряної оборони Avenger,
  • 53 протимінних захищених від засідок автомобілів (MRAP),
  • 350 високомобільних багатоцільових колісних транспортних засобів (HMMWV),
  • 20 тисяч 155-мм артилерійських снарядів;
  • приблизно 600 високоточних 155-мм артилерійських снарядів,
  • 95 тисяч 105-мм артилерійських снарядів
  • приблизно 11,8 тисячі 120-мм мінометних мін.

Окрім того, пакет військової допомоги містить 12 машин постачання боєприпасів, 6 командно-штабних машин, 22 тактичні машини для буксирування зброї, високошвидкісні протирадіаційні ракети (HARM), близько двох тисяч протитанкових ракет, понад 3 мільйони боєприпасів для стрілецької зброї, саперне обладнання для розчищення загороджень, протипіхотні боєприпаси Claymore, прилади нічного бачення, запасні частини та інше польове обладнання.

Як і очікувалось, до пакета не увійшли ані ракети більшої дальності ATACMS, про які давно просить Україна, ані танки Abrams, щодо останніх Штати пояснюють це труднощами з логістикою та обслуговуванням, які можуть виникнути.

Це вже тридцятий пакет військової допомоги, виділений Україні згідно з механізмом Presidential Drawdown Authority. Нагадаємо: обсяг найбільшого з наданих США пакетів військової допомоги для України склав понад три мільярди доларів.

Загальна американська військова допомога Києву з початку повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року, таким чином, уже перевищує 26,7 мільярда доларів.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

29 Лютого, Четвер