<

Шум від генераторів: у яких випадках каратимуть гривнею та вилучатимуть техніку

17:16 | 24.06.2024 / Новини / /
Перегляди
241
/ Коментарі відсутні

В соціальних мережах користувачі обговорюють повідомлення про штрафи за шум від генераторів в Україні. Нібито власників каратимуть гривнею за шум від технічних засобів біля житлових будинків.

ТСН з’ясовував, чи можливе подібне в умовах, коли мешканці міст сидять без світла по декілька годин, а генератори фактично рятують людей за відсутності електроенергії.

Чим лякають

Згідно з санітарними нормами, допустимий рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях:

  • у денний час: 55-70 дБ;
  • у нічний час: 45-60 дБ.

Якщо його порушити, власникові генератора може загрожувати до 255 грн штрафу. В разі повторного порушення штраф зросте до 510 грн. А для юридичних компаній – до 2 550 грн з конфіскацією джерела шуму.

Цікаво, що більшість городян з розумінням ставляться до роботи генераторів, бо якщо вони працюють, то можна придбати в кіоску каву, випічку, купити в аптеці ліки, підстригтися в перукарні.

Інша річ, коли генератори працюють у вечірній час впритул або під стінами багатоквартирного будинку. Саме на такі гучні прилади і скаржаться люди, коли їх робота занадто заважає їм відпочивати.

Хто визначає рівень шуму

Щоб покарати власника шумного генератора, треба звернутися зі скаргою до поліції.

Правоохоронці разом з фахівцями Держпродспоживслуби мають визначити рівень шумового забруднення – кількість децибелів від генератора, який працює, має бути зазначена у відповідному акті.

Поліція має скласти протокол, взяти покази у свідків і направити справу до суду, який може ухвалити рішення про стягнення штрафу з власника генератора.

Що відбувається на практиці

В головному управлінні Держпродспоживслужби Києва зауважують, що дійсно штрафи за подібні порушення передбачені в законодавстві, але додають, що наразі обмежуватимуться усними попередженнями для власників генераторів.

  • “Зараз українці переживають енергетичну кризу – постачання електроенергії припиняється на тривалий час. Генератори, які, звісно ж, доволі шумні, фактично рятують малий бізнес. Тому ми не плануємо жорстко карати їх власників“, – розповідає ТСН.ua Олег Рубан, начальник головного управління Держпродспоживслужби Києва.

Чи займаються консультативні групи

Він додає, що в Києві створено 10 консультативних груп, які опрацьовують усі спірні питання, що виникають між мешканцями міста та власниками генераторів.

“Ці групи працюють при столичних РДА, до них входять: представники Міністерства охорони здоров’я, Національної поліції та Держпродспоживслужби. Якщо між громадянами виникає непорозуміння та фіксується перевищення гранично допустимих норм по децибелах, ухвалюється рішення щодо припинення роботи такого генератора. Штрафувати власників генераторів будуть в останню чергу, коли буде неможливо досягнути порозуміння“, – зауважує Олег Рубан.

В якому разі вилучатимуть генератор

Керівник Держпродспоживслужби столиці пояснює – якщо поряд з житловим будинком розташований кіоск і його власник виніс генератор занадто близько до будинку, його проситимуть так не робити – зменшити рівень шуму, віддаливши генератор на максимальну відстань від будинку.

“Якщо ж власник категорично відмовиться виконати рекомендації, то такий генератор буде вилучено за участю правоохоронних органів. Наразі ми намагаємося вирішити проблему шуму від генераторів у порядку консультацій. Максимально домовлятися з власниками. Якщо ж вони не хочуть шукати компроміс, тоді будуть штрафи та вилучення відповідно до КУпАП“, – зауважує Олег Рубан.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Липня, Четвер