<

Розбудив ведмедя сиреною: у Норвегії туриста оштрафували на 5000 доларів

05:28 | 19.08.2026 / Новини / , / Коментарі відсутні

Під час поїздки на корабельному судні в Норвегії один із пасажирів розбудив полярного ведмедя, який спав на березі поруч, і отримав за це штраф у розмірі 5000 доларів.

Про це повідомляє CNN.

Інцидент трапився на архіпелазі Свальбард у Норвегії. Судно якраз проходило фіордом на північному заході Свальбарду, як один із присутніх там людей помітив на березі полярного ведмедя, що спав. Він скористався низьким гудком, який зазвичай призначеним для морських попереджень і розбудив тварину.

Закони про охорону навколишнього середовища на Шпіцбергені забороняють «без потреби турбувати, приманювати або переслідувати білих ведмедів» — вид, що охороняється міжнародним правом з 1973 року. Згідно з правилами, ніхто не може наближатися до білого ведмедя ближче ніж на 300 метрів з липня по лютий. З березня по червень, під час шлюбного сезону ссавців, заборонена зона збільшується до 500 метрів.

У результаті на чоловіка наклали штраф у розмірі 50 000 крон — це близько 5300 доларів США.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Серпня, Середа
18 Серпня, Вівторок