<

Рівень води у Світязі наблизився до максимальної позначки, – Офіс водних ресурсів

12:17 | 11.03.2024 / Новини / /
Перегляди
293
/ Коментарі відсутні

Найбільше озеро у Волинській області, Світязь, цього року повноводне. Його відносна відмітка станом на початок березня наблизилася до максимальної — 190 сантиметрів, яку фіксували в 1982 році.

Наразі заміри у Світязі показують 181 сантиметр над нулем поста згідно з балтійською системою, розповів у коментарі заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів в області Ростислав Кравчук, пише Суспільне.

“Світязь у цьому році багатоводний. Це радує, тому що води досить багато. У 2019 році мінімально було 93 сантиметри, і відтоді рівень потихеньку наростав. Рівень води високий”, — сказав посадовець.

Серед факторів, які зіграли важливу роль в повноводності волинського озера цього року, зазначив фахівець — понаднормова кількість опадів і ремонт гідротехнічної споруди, який відбувся кілька років тому за кошти з обласного бюджету.

“З жовтня минулого року і до січня цього року випадало дві норми опадів щомісяця. У лютому випало 1,3 від норми. У 2019-му ми відремонтували гідрорегулюючу споруду. Там є канал, що сполучає Світязь з озером Луки-Перемут: він був у незадовільному стані, фактично не працював цей водоскид”, — розповів фахівець.

Ростислав Кравчук зазначив, що через інженерну споруду переливаються лише залишки води, і в тому числі через це підтримується нормальний рівень води в озері Світязь.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Червня, П’ятниця