<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Волинські технарі можуть залишитись без роботи

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:39 | 25.09.2014 / Новини / /
Перегляди
1
/ Коментарі відсутні
4365

Волинські навчальні заклади не спроможні забезпечити потребу роботодавців у кваліфікованій робочій силі.

Про це йшлося під час брифінгу в четвер, 25 вересня  у Волинському обласному центрі зайнятості, – повідомляє інформаційне агентство Волинські новини.

Невиправданою назвала позицію обласного управління освіти директор Волинського ОЦЗ Раїса Кучмук. З її слів, система профтехосвіти держави не зовсім відповідає потребам ринку праці, адже навчальні заклади негнучкі на цьому ринку, тому своє існування виправдовують два інші сегменти навчання працівників – професійно-технічні заклади обласної служби зайнятості та навчальні центри підприємств.

Натомість, в управлінні стверджують, що мережа професійно-технічних навчальних закладів на Волині є оптимальною. Раїса Кучмук, своєю чергою, звернула увагу на те, що у великому Ратнівському районі та у Шацькому взагалі немає таких закладів.

Директор обласного центру зайнятості наголосила на важливості створення навчально-виробничих комбінатів, міжшкільних закладів, для того, щоб давати робітничу професію найменшого розряду учням шкіл. Наразі лише 12% школярів на Волині охоплені таким навчанням, і неповнолітні випускники шкіл, не маючи первинної професійної підготовки, відчувають найбільші проблеми із працевлаштуванням.

Звернула вона увагу на непрозорість та негнучкість процесу ліцензування, який належить до функцій Міносвіти. Обласний центр зайнятості пропонував кабміну концепцію, яку розробляє навчальний заклад під час ліцензування, піддавати публічному обговоренню (наприклад, під час засідання комітету сприяння зайнятості, куди входитимуть представники працедавців та профспілок).

Із Києва отримали відповідь про те, що це – неможливо, адже потрібно зберігати автономію навчальних закладів. Обласний центр зайнятості надалі звертається до облдержадміністрації із закликом підтримувати центр щодо прозорості ліцензування, адже освітня послуга – послуга для економіки, і те, що диктує економіка, повинна враховувати освіта.

Нонсенсом назвала посадовець те, що жоден з 19 професійно-технічних закладів на Волині не готує водіїв тролейбусів – доволі популярну професію не лише у Луцьку, а й в інших містах України. Наразі цю професію можна опанувати в навчальному центрі ДП «Автоскладальний завод №1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Мотрос». Зі слів Раїси Кучмук, водії, відпрацювавши на луцьких тролейбусах протягом трьох років, часто вирушають у Київ та інші міста із вищим рівнем заробітної плати.

Також важливим Раїса Кучмук назвала створення Волинського центру профтехосвіти державної служби зайнятості. Так, наявна база у селі Рокині, Міністерство сільського господарства готове її віддати, але втілення в життя проекту потребує коштів.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 Січня, Середа
10:43
1655