<

Працівники Волинської митниці розповіли, чи треба розмитнювати авто після війни

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:10 | 8.04.2022 / Новини / , , /
Перегляди
3174
/ 1 коментар

У Волинській митниці пояснили, як діятиме новий закон про «нульове» розмитнення авто.

Зокрема, закон передбачає не відтермінування, а повне звільнення від митних платежів, а також необмежену кількість авто, які може ввезти одна особа, повідомляє телеканал «Аверс».

Нагадаємо, 5-го квітня Президент України Володимир Зеленськийпідписав закон №7190П, згідно з яким на час воєнного стану звільняються від мита та ПДВ усі імпортні товари, включно з автомобілями.

Закон про «нульове» розмитнення автомобілів уже набрав чинності. На період дії воєнного стану громадяни України звільняються від сплати мита, ПДВ та акцизу.

Як пояснили митники, йдеться не про відтермінування митних платежів, а про повне звільнення від них. Пільги стосуються не лише легкових авто, а й мотоциклів, вантажних автомобілів та автобусів.

«Вони зараз будуть розмитнюватися безпосередньо у пункті пропуску, тобто там, де будуть перетинати державний кордон. Під час перетину кордону будуть заявляти автівку в режимі імпорту і не будуть сплачувати при цьому митних платежів. Потім вони довезуть це авто до місця свого проживання, знайдуть найближчий сервісний центр МВС і зареєструють відповідно до чинного українського законодавства», – розповіла речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Уже в процесі реєстрації необхідно буде сплатити податок у пенсійний фонд за першою реєстрацією, а це від трьох до п’яти відсотків вартості автомобіля, а також заплатити за номерні знаки та послуги сервісного центру.

Процедура розмитнення буде без перевірки митної вартості. Щодо того, скільки авто можна буде провезти пільгово одній особі, то обмежень немає. Проте, зі слів Валентини Черниш, є вимоги до екологічного стандарту авто.

«Якщо це легковий автомобіль, то не нижче Євро-2 і потрібно буде проводити сертифікацію. Якщо це вантажне авто, то не нижче Євро-5. Наразі у законі немає обмеження щодо кількості автомобілів, які одна людина може провезти»,– резюмувала Валентина Черниш.
один коментар
  1. Красота ,нам ще металобрухту від кацапської техніки не хватає ,всє європейське барахло ,яке там нікому не потрібне бариги переввезуть в Україну ,бо військові воюють не мають коли думати про авто ,а прості люди думають як вижити у війну і не до авто їм .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Червня, Неділя
15 Червня, Субота