<

Пояснили, що чекає чоловіків призовного віку, які не повернулися з-за кордону

Цей запис опубліковано більш як рік тому
01:46 | 4.02.2023 / Новини / /
Перегляди
14077
/ коментарів 7

Від початку повномасштабної війни чимало чоловіків призовного віку (18–60 років) виїхали за кордон, але не повернулися на територію України. На них вдома чекає відповідальність за недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку і мобілізацію.

Про це виданню Експрес розповіла юристка Вікторія Тютюнникова.

За її словами, після повернення додому чоловіків призовного віку, які перебували за кордоном, можуть притягнути до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу від 3400 до 5100 гривень. Якщо з’ясується, що вони нелегально перетинали кордон, то доведеться додатково сплатити від 3400 до 8500 гривень.

У перші місяці повномасштабної війни на розгляді парламенту перебував законопроект №7265, яким, зокрема, пропонувалося доповнити Кримінальний кодекс новою статтею, що встановлює відповідальність за невиконання вимог закону щодо повернення в Україну без поважних причин після введення воєнного стану. Він передбачав, що особи, які підлягають мобілізації, зобов’язані повернутись з-за кордону в 15-денний термін.

За невиконання цієї вимоги передбачалося позбавлення волі від п’яти до десяти років. Проте на початку квітня законопроект було знято з розгляду Верховною Радою. Зрештою, закон не має зворотної дії у часі.

Отже до кримінальної відповідальності можуть притягнути лише тих чоловіків, котрі отримали повістку і втекли за кордон. Їм загрожує від трьох до п’яти років ув’язнення.
коментарів: 7
  1. Ви серйозно???
    Мужикам які рік і більше на роботі,
    залякуєте штрафом в 5.000 грн

  2. Гуманно.Одні нехай гинуть, без рук, без ніг. А інші жирують. Щей жінки до них їздять на кавалєрку. І совість не мучить.

  3. Ніхто ні за якого чоловіка немає право вирішувати чи йому можна виїзжати, чи не можна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Липня, Понеділок