Понад 10,8 тисячі військовослужбовців добровільно повернулися з СЗЧ до служби

Військовослужбовці, які самовільно залишили військові частини або місця проходження служби чи дезертували мають можливість безперешкодного повернення до своїх підрозділів без жодного кримінального переслідування.
Цей термін спливає 30-го серпня, нагадує пресслужба Спецпрокуратури у сфері оборони Центрального регіону.
Закон наразі дає можливість військовослужбовцям відновити виконання свого конституційного обов’язку щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України за підтримки з боку держави.
Нагадаємо, що з 27-го січня 2023 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, відповідно до яких особи, які самовільно залишили місце служби, можуть бути засуджені лише до реального покарання – від 5 років позбавлення волі. Закон виключає можливість умовного терміну чи більш м’якого покарання.
До вказаної міри покарання судами, в межах територіальної юрисдикції Спецпрокуратури Центрального регіону, вже засуджено майже 600 військовослужбовців.
Втім, держава передбачила механізми повернення для тих, хто в умовах воєнного стану вирішив зробити крок назад, але готовий виправити свою помилку.
Лише в межах юрисдикції Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону вже понад 10,8 тисячі військовослужбовців скористалися правом на добровільне повернення. Без суду. Без вироку. Без позбавлення волі.