<

Польща планує отримати європейський кредит на будівництво «залізного купола»

03:31 | 21.05.2024 / Новини / , , /
Перегляди
68
/ Коментарі відсутні

Польща планує отримати від Європейського інвестиційного банку пів мільярда злотих (близько 130 млн дол.) кредиту на будівництво європейського «залізного купола», зокрема, його супутникового компоненту.

Про це повідомив 18-го травня в Кракові прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

Глава польського уряду зазначив, що Польща має намір будувати з іншими країнами ЄС європейський «залізний купол», аби гарантувати безпечне небо для країною. За його словами, з досвіду України й Ізраїлю відомо, що одна країна не зможе дати собі раду з гарантуванням безпеки повітряного простору. Тому має бути створено «залізний купол» над цілим регіоном і континентом. За словами Туска, Варшава ухвалила рішення про будівництво відповідного супутникового компоненту в межах цієї програми.

«У понеділок я вестиму переговори з Європейським інвестиційним банком про завершення процесу фінансування цього супутникового компоненту, і ми отримаємо кредит у пів мільярда злотих, який підвищить нашу безпеку», – повідомив Туск.

Прем’єр Польщі висловив сподівання, що у понеділок він поінформує про успішне завершення процесу отримання кредиту.

Як повідомляли, нещодавно Туск повідомив про наміри уряду Польщі приєднатися до проєкту «європейського залізного купола» (European Sky Schield).

Ініціатива «Європейський небесний щит» – це проєкт побудови наземної інтегрованої європейської системи ПРО, яка включає засоби боротьби з балістичними ракетами. Станом на січень 2024 року в ініціативі беруть участь дев’ятнадцять європейських держав.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Червня, Середа