Пояснили, чому католицький Великдень цього року святкуватимуть на місяць раніше
Різниця у даті святкування Великодня католиків і православних пояснюється тим, від якої дати відраховується перший весняний повний місяць.
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів ієрарх Православної церкви України Євстратій Зоря, відповідаючи на запитання, чому за єдиної формули розрахунку дати Великодня (а саме перша неділя після весняного повного місяця, а весняний повний місяць – це перший повний місяць після рівнодення) виникає така велика різниця у святкуванні дат.
“Різниця у даті святкуванні Великодня католиків та православних пояснюється тим, від якої дати відраховується перше повнолуння”, – пояснив владика.
За його словами, православні, незалежно від того, чи вони дотримуються старого чи нового календаря, дотримуються єдиної пасхалії і відраховують дату Великодня від дати рівнодення за юліанським календарем.
“І зміни в пасхалії не відбулося. А католики та протестанти вираховують дату від астрономічного рівнодення і, відповідно, різниця, яка є між двома календарями тринадцять днів, впливає і на дату відрахунку рівнодення. І тому десь раз на п’ять років дати святкування збігаються, деколи різниця в святкуванні складає тиждень, а час від часу така велика різниця фактично в місяць”.
Цього року у християн східного обряду Великдень припадає на 2 травня. Християни західного обряду святкуватимуть Великдень 4 квітня.
Вам яйця і трохи довший предмет облитий білим нічого не нагадує?
А саме це, шо ви подумали, воно і символізує, беручи початки від наших предків ідолопоклонників, які приносили це до “бога родючості”.
Якшо ви кажете, шо ви християнин, а (особливо на Воскресіння) у вас на столі присутні ці атрибути, то не кажіть так більше і не гнівіть Бога.
А знання я вам дав, далі діло совісті і дій, бо отмазка перед Богом тіпа “я не знав” вже не проканає!