<

Подружжя прибирало бур’яни та виявило реліквію, яку шукало пів Європи

21:31 | 28.06.2026 / Новини / / Коментарі відсутні

Стало відомо, як склалася доля давньоримського пам’ятника після його виявлення.

Загадкова знахідка на задньому дворі будинку в Новому Орлеані призвела до міжнародного розслідування.Звичайне розчищення чагарників закінчилося виявленням мармурового римського надгробка, якому майже 2000 років і який вважався зниклим з часів другої світової війни.

Про це пише ТСН

Антрополог Даніелла Санторо та її чоловік Аарон Лоренц прибирали зарослі рослинності за своїм будинком, коли наткнулися на мармурову плиту з висіченою латинською надписсю. Жінка припустила, що плита може бути з якогось місцевого історичного цвинтаря, і звернулася по допомогу до професора антропології Д. Раяна Грея.

Знахідка швидко привернула увагу науковців. Експерти незалежно один від одного переклали напис і прийшли до одного висновку: це надгробний камінь Секста Конгенія Веруса. Він був членом фракійського племені Бессі, дожив до 42 років і 22 роки служив на борту триреми «Асклепій». Пам’ятник йому поставили його спадкоємці — Атилій Кар та Веттій Лонгін.

Згодом дослідники з’ясували, що пам’ятник з точно таким самим текстом раніше був занесений до каталогу міського музею в італійському місті Чивітавеккья, але зник багато років тому.

«Мені ніколи не здається, що я бачив усе. Завжди є сюрпризи і нові загадки, які потрібно розгадати», — зазначив Грей.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Червня, Неділя