<

Оренда й купівля: як змінилася вартість житла в Україні

Цей запис опубліковано більш як рік тому
13:42 | 25.05.2022 / Новини / , , , /
Перегляди
254
/ 1 коментар

Команда Flatfy (проєкт «ЛУН») проаналізувала ринок вторинної нерухомості (оренда та придбання) в Україні за трьома показниками: вартість житла, пропозиція та попит.

Під час аналізу порівнювали показники жовтня 2021 року з травнем 2022 року. Результати опублікували на порталі The Village.

Оренда житла 

Вартість оренди 

Найбільше, за даними Flatfy, зросли ціни в доларах за квадратний метр на оренду житла в західних областях України. Лідерами стали Закарпатська область (+225% як порівняти з довоєнним часом), Чернівецька (+156%), Івано-Франківська (+128%), Львівська (+96%) і Черкаська область (+88%). На Волині ціни зросли на 20%. 

Проте ціни зростали й на Сході. У Запорізькій області цінник на оренду виріс на 41%, у Дніпропетровській – на 34%.

Пропозиції під оренду 

Кількість пропозицій житла під оренду значно знизилася, зазначають у Flatfy. На 90% менше оголошень у Херсонській області (але вони є, попри тимчасову окупацію), у Миколаївській, Черкаській, Рівненській, Тернопільській областях пропозиція зменшилася на 83–86%, у Закарпатській, Івано-Франківській, Волинській, Хмельницькій, Кіровоградській – від 72% до 79%. А у Чернігівській області побільшало пропозицій на 20%.

Попит на житло під оренду

Попит на житло на Заході України, за даними Flatfy, зріс. Найчастіше квартири шукають у Тернопільській області (+373%), Закарпатській (+316%), на Хмельниччині (+280%), Черкащині (+196%).

Найсильніше попит на орендоване житло впав у Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Одеській областях (-90–93%). Популярна також і Волинь – +70%. 

Придбання житла 

Вартість купівлі 

Найбільше вартість зросла в Сумській області (+122%), Львівській (+64%), Івано-Франківській (+58%), Київській (+55%). На Волині вартість помешкань зросла на 43%. Також ціни на понад 50% зросли в Запорізькій і Дніпропетровській областях. Лише в Харківській області ціни впали на 33%.

Пропозиції під придбання 

Пропозиція вторинного житла впала по всій Україні, зазначають у Flatfy. Найменше – у Дніпропетровській області (-2%), Київській (-25%) і Закарпатській (-26%). Найбільше зменшилася пропозиція в Кіровоградській області (-92%), у Житомирській (-86%), Миколаївській (-85%). На Волині – -75%. 

Попит під придбання 

Найбільше попит упав на Сході та Півдні України: на -100% на Херсонщині, на -94% у Миколаївській області, на -91% на Харківщині, на -86% в Одеській і Запорізькій областях.
один коментар
  1. Каждые 3 дня в безумной войне относительно Украинской стороны пропадает близ 1000 русских бойцов. Созидается таковое ощущение, что в свою очередь российское правительство страны получает блаженство от того фактора, что в свою очередь пропадают их рядовые. Как-никак от вот этой войны решительно нет никакого смысла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 Квітня, Неділя
13 Квітня, Субота