<

ООН назвала 2023 рік найспекотнішим в історії людства

01:19 | 3.12.2023 / Новини / /
Перегляди
62
/ 1 коментар

Всесвітня метеорологічна організація назвала 2023 рік найспекотнішим за всю історію спостережень. 

Про це під час кліматичної конференції COP28 у Дубаї заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, – передає Bloomberg.

За звітом ВМО, протягом перших десяти місяців середня температура по всьому світу була приблизно на півтора градуса вищою, ніж у доіндустріальний період – 1750–1850 роках. Генсек зазначив, що це дає достатньо впевненості, щоб оголосити цей рік найспекотнішим в історії спостережень, навіть якщо до його завершення лишився ще місяць.

«Рекордне глобальне потепління повинно змусити тремтіти світових лідерів і спонукати їх до дій. Ми переживаємо кліматичний колапс у реальному часі, і його вплив є руйнівним», – наголосив Гутерреш.

У звіті зазначено, що викиди парникових газів, які спричиняють зміни клімату, продовжують збільшуватися навіть після досягнення торік історичного максимуму. Глобальна спека посилюється та спричиняє екстрені погодні умови, вимирання видів і руйнацію екосистем. А також призводить до продовольчої небезпеки, смертей і змушує мільйони людей мігрувати.

«Цього року громади по всьому світу постраждали від пожеж, повеней і високих температур. Сьогоднішній звіт показує, що в нас серйозні проблеми», – сказав Гутерреш.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 Березня, П’ятниця
29 Лютого, Четвер