<

«Якщо хочете працювати без шахтарів — працюйте»: колектив копальні №9 «Нововолинська» не пустив нового керівника на територію

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:48 | 2.08.2022 / Нововолинськ / , , /
Перегляди
7364
/ коментарів 15

2-го серпня на територію шахти №9 «Нововолинська» працівники не пустили нового виконуючого обов’язки директора копальні Віктора Геращенка. Шахтарі виступають проти його призначення. За їхніми словами, він фігурує у кримінальному проваджені за розкрадання держкоштів.

Шахтарі кажуть, що проти Віктора Геращенка відкрито кримінальне провадження за розкрадання державного майна на 12 млн гривень. Хоча, як зазначив Віктор Геращенко журналістам БУГу, він не має причетності до цієї ситуації та не міг уявити розвиток таких подій навколо нього.

Після інформації про призначення нового очільника з «сумнівним минулим», робітники шахти №9 1-го серпня запланували колективну зустріч, проте керівник не прибув. Як розповів Геращенко, він у той день від’їжджав з міста по роботі.

Шахтарі звернулись до Міністра енергетики України Германа Галущенка з вимогою скасувати наказ.

2-го серпня Віктора Геращенка вже прибув на шахту №9, але на територію його не пустили: «Якщо хочете працювати без колективу – працюйте».

Гірники поцікавились у директор департаменту вугільної промисловості Андрія Синюка, який прибув з Геращенком, чому звільнили попереднього керівника шахти, адже свою роботу він виконував добре, нарікань ніколи не було, також він прислуховувався до колективу, його тут поважають. Відповіді не було.

Шахтарі повідомили присутнім про своє рішення не приступати до роботи та відмовились працювати з Віктором Геращенком.

“Народ це влада. Нам не потрібно нав’язувати нових керівників. Йдіть туди звідки приїхали, ми з вами працювати не будемо. І передайте міністру енергетики, хай скасує рішення про призначання Геращенка”, – сказав колектив.

Віктор Геращенко з Донбасу раніше працював на посаді головного інженера шахти «Бужанська». Як розповіли шахтарі, після капітального ремонту на Нововолинському РМЗ секцій механізованого комплексу, керівник шахти та Геращенко прийняли рішення про видачу комплексу для повторного капітального ремонту на ремонтному заводі у місті Мелітополь. Збитки склали понад 12 млн гривень.

Віктор Геращенко спростовує цю інформацію, він розповів, що 20-го лютого 2019-го року він прибув у Нововолинськ та приступив до роботи головного інженера. Договір щодо ремонту секцій було складено в січні 2019-го, коли він ще не працював на цій посаді.

“Це вирішує комісія, чи приймати обладнання. Усі секції в робочому стані, та досі перебувають на шахті «Бужанська».

Пропрацював на шахті «Бужанська» один рік та місяць, здійснити ті масштаби збитків, про які поширюють чутки – просто неможливо”, – сказав Геращенко.

Після бурхливих сварок та обговорень новий керівник та люди, які з ним приїхали, поїхали з шахти. Гірники сказали, що будуть стояти на своєму поки міністерство не змінить рішення.

Нагадаємо, 29-го липня за підписом Міністра енергетики України на нову посаду виконувача обов’язки керівника шахти №9 «Нововолинська» призначили Віктора Геращенка. Дізнавшись про це, ще діючий директор Володимир Юрків взяв лікарняне. На його увільнення від займаної посади уже також прийшов наказ, Юрківа хочуть повернути на раніше займану посаду головного інженера копальні.

Як розповів професіонал з антикорупційної діяльності шахти №9 Павло Голота, Геращенко здійснював керівництво виробничою діяльністю шахти «Бужанська» вкрай неефективно, інженерні рішення призводили до аварійних зупинок, значних матеріальних витрат та постійних нарікань працівників.

Як стверджує Голота, шахта №9 має ресурси в копальні ще на 1,5 роки. Хоча видобуток вугілля планують завершити уже у вересні цього року. Фінансування на зарплату понад 400 працівників передбачене ще до травня 2023 року.

Більше про це читайте у матеріалі: Як через ДП «Волиньвугілля» з держбюджету «викачали» 14 мільйонів
коментарів: 15
 1. Згадаємо 1 шахту , цілком подібна ситуація була перед закриттям шахти . Запам’ятайте Шахтарі , ніхто з вами рахуватись не буде , і буде у вас той кого призначить міністерство . На превеликий жаль скоро і 9 шахту чекає закриття .

  • Згідний.Так представляли Бара, звичайно люди нічого не вирішують
   Дивись як зараз Паша з підйому за Юрківа кричать, а ще недавно Танчева обіймав.Ось що гривня з людьми робить.
   Треба Юрківа обов’язково міняти
   Кажуть чому новий поганий…..Бо людей звільняв……питаю кого……кажуть пенсіонерів!!!!!!
   Так може правильно робив, чи краще молодого додому а пенсіонер нехай працює бо у нього зв’язків багато.

   • Прийди я тобі покажу свою зарплату, і зарплату моїх хлопців, вона нічим не відрізняється. В нас є хлопці з Бужанки ,які працювали при даній особі, повір вони не в захваті від голого тарифу і ставлення до себе.

    • Так я не кажу ,що в тебе захмарна зарплата
     А люди коли прийшли? Коли ти Танчева нахвалював і він дійсно платив гідно усім.
     Цей також з його кола і Венгрина. Можливо дати шанс?
     Чому були не в захваті?Бо він змушувв працювати і розраховував пенсіонерів?
     Ти хочаб для себе визнач позицію.
     Інтернет усе пам’ятає
     Спочатку Танчев супер,потім злодій,Юрків супер ,хоча і злодій
     Назначили, потрібно людині дати шанс , гірше ніж при Юрківу, доречі при якому ми перейшли у 3 категорію,хоча обіцяв з Гурою, що не допустить,гірше не буде

    • В аварії Юрківа знайшов винних?
     Просто багато збігів : останній день перед тим як перейти у 3 категорію,неділя,остання кліть перед перервою!!!!
     Цього мало???
     Просто він не мав гарантій,що залишиться при посаді,а так шахта не працювала,він получив гарантію , що залишається,знайшов нового директора який типу передасть йому документи,бо він сам собі не міг цього юридично зробити
     І ти його захищаєш????????

     • Чого ховаєшся за ніком, якщо хочеш про щось говорити то назвись. А Танчева я ніколи злодієм не називав і в нас нормальні
      відносини були і будуть.

 2. А коли Голота став спеціалістом?Що це взагалі за посада?
  Я відверто за нового керівника
  Його не хочуть лише Грови і люди які їдять з кормушки Юрківа
  Ось Вам і правда

  • Я в шоці.Позор.В країні війна а вони хочу не хочу.І це при тому що шахта виймає 50 тон за добу.

 3. Багато грозів хоче вернутися на шахту, але не до юрківа. Так що сраколизи ідіть геть, за три дні дільниця буде укомплектована.

 4. Нам Геращенко пообіцяв, що закриє шахту швидко , а ми будемо красти разом з ним метал! Так, що він хороший дЕректор. Ми його підтримаємо. 60 метрів кабелю на дорозі неваляються. А то, той Юрків нам недає красти. Ганьба

  • Нічого закривати він буде,йому потрібно вугілля
   А кабелі якраз крадуть зараз і дуже грамотно.Просто дають команду вивезти на гора і там вже він і залишається.
   Юрківа однозначно треба змінювати.Шахта державне підприємство , а він помаленьку зробив ПП.
   І як там розслідування, щодо аварії з так званим ліфтом?Все гаразд?Бо як бачу клітка випадково за один день до переходу в 3 категорію,в неділю в 3 зміну,остання перед перервою ВПАЛА?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 Липня, П’ятниця
18 Липня, Четвер