<

Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

У Нововолинську реставрують ікону 18 століття з Низкиницького іконостасу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:36 | 7.04.2023 / Нововолинськ / , , /
Перегляди
809
/ Коментарі відсутні

У церкві села Кропивщина було знайдено ікону 18 століття з Низкиницького іконостасу, що десятки років пролежала на шафі. Її реставруватиме у Нововолинському історичному музеї художник Харківської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України Артем Погрібний.

Як розповів БУГу доктор філософії з історії та археології Юрій Велінець, ікону «Тайної вечері» було знайдено завдяки свідченням та допомозі отця Віктора Мартиненка. В храм вона потрапила у 1997-му році через брак церковного начиння у новозбудованій церкві згаданого вище села.

Хоч релігійна громада села Кропивщина дбайливо ставилися до ікони, вона потребує реставрації задля збереження історичних елементів та декорованих частин Низкиницького іконостасу.

Юрій Велінець додав, що знявши зі стін храму, ікону було замотаною в рушники та покривало, що оберігало ікону від запилення та художніх втрат.

“Ми вважали, що у нашому краї збереглись лише царські ворота від Низкиницького іконостасу 18 століття. Намагаючись зібрати відомості про їх історичне минуле, вдалось натрапити на свідчення людей, які розповіли, що в селі Кропивщина Покровської церкви знаходиться ікона цього ж іконостасу”, – зазначив історик.

Ікону закинули на шафу, оскільки вона почала втрачати свою властивість, провисівши на стіні. Дощечки почали між собою зміщатись, тому необхідно було її зберегти.

Коли Юрій Велінець спільно з отцем Віктором і художником-реставратором Артемом Погрібним висловили пропозицію передачі ікони до Нововолинського історичного музею, ікону зняли. Науковці встановили, що це дійсно ікона «Тайної вечері» 18 століття з Низкиницького іконостасу.

У лютому тривали переговори з громадою, де була висловлена позиція щодо реставрації та передачі історичної цінності у музей. Реставраційними роботами наразі займається художник-реставратор з Харкова.

“Коли буде закінчена робота з царськими воротами Низкиницького іконостасу, розпочнемо реставрувати ікону «Тайної вечері». Після завершення, елементи планують скріпити на загальний планшетник у тому розташуванні, в якому вони були за часів 1886 року”, – додав Юрій Велінець.

Окрім ікони «Тайної вечері», у Будятичах було знайдено ще одну старовинну ікону. Її віддали у Нововолинський історичний музей для подальшої реставрації. У процесі роботи, донька реставратора Мирослава Погрібна встановила, що ікона була переписана.

“Відрізняється полотно. Після проведення рентгену, реставратори помітили, що під верхнім зображенням знаходиться ще одне. Під час розчищення, знайшли елементи червоного кольору, які не відповідають рентгену”, – розповіла Мирослава Погрібна.

На думку реставраторки, ікона була переписана три рази та сама деревина була розділена на декілька частин. У музеї наразі знаходиться лише дві з них.

Читайте також:

Як з настоятеля Низкиницького монастиря Павло Лебідь став владикою УПЦ МП або Волинський шлях вандала «Паші-Мерседеса»

Ікону Божої Матері з храму в Будятичах досліджували рентгеном, щоб виявити первісне зображення святині

У Нововолинську реставрують елемент древнього іконостасу Низкиницького монастиря, який знищив Павло Лебідь




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

21 Листопада, Четвер