<

У Нововолинську планують залучити польських інвесторів для реалізації проєкту з переробки відходів

Цей запис опубліковано більш як рік тому
16:09 | 15.12.2022 / Нововолинськ / , /
Перегляди
2283
/ коментарі 3

У Нововолинську планують реалізувати інвестиційний проєкт від ТОВ «Meritt Group» з переробки органічних відходів, залучивши польських інвесторів. В рамках ініціативи, працевлаштують близько 20 осіб.

Як розповів на Дні депутата автор проєкту Роберт Корнавський, для реалізації проєкту інвестори хочуть створити компанію у Нововолинську, аби переробляти приблизно 34 тис. тонн відходів в рік на десяти біостабілізаторах.

Дану діяльність планують створити на основі польської технології біостабілізатора, який виготовляється ТОВ «Ekobud». Наразі в Польщі функціонують 4 подібні установки, першу з яких було запущено у 2010-му році.

Фінансування окремих інвестицій здійснюватиметься за рахунок власних коштів приватних польських та українських інвесторів на першому етапі діяльності. Вони закладатимуть інвестиції у розмірі понад 15 млн злотих.

Також планується залучити кошти державних фінансових програм Польщі, спрямованих на підтримку іноземних інвестицій для польських підприємств.

Міський голова Борис Карпус зазначив, що протягом двох років відбувалось чимало зустрічей з інвесторами, які розповідали про управління відходами. Як зазначив мер, даний проєкт від Роберта Корнавського є одним з найбільш прийнятних.

“В цій ситуації найбільш адекватні пропозиції, відповідно я заохочую та планую організувати поїздку, аби депутати мали змогу ознайомитись з даним проєктом. Це дасть змогу допомагати іншим громадам, що зможуть привозити сюди на перероблення органічні відходи”, – звернувся міський голова.

Борис Карпус додав, що мешканці сіл здебільшого спалюють свої органічні відходи, після чого їм виписують штраф. Тому потрібно знайти шляхи розв’язання проблеми, уже тривають напрацювання з приводу оренди комунальної земельної ділянки.

ТОВ «Meritt Group» – це команда, яка допомагає формувати та реалізовувати регіональні, національні та міжнародні бізнес-проекти. Вона надає консалтингові послуги у галузі підтримки бізнесу, створення та розширення на міжнародних ринках, безпеки та співпраці бізнесу з органами державної влади, зокрема у Європі, Латинській Америці, Північній Америці.

Протягом девʼяти років компанія бере участь у реалізації різноманітних проєктів для компаній у галузі переробки відходів. Як посередник і продавець відходів протягом останніх двох років, TOB «Meritt Group», за підписом маршала (губернатора) Мазовецького воєводства у Варшаві, реалізовувало господарську діяльність щодо поводження з більш ніж 270 000 тонами різних видів відходів.

Опис установки

Біостабілізатор К-16 виробництва ТОВ «Ekobud» призначений для нейтралізації та утилізації:

  • органічної фракції селективного збору,
  • зневодненого осаду стічних вод,
  • подрібненої органічної фракції зі змішаних відходів,
  • післязабійних відходів категорії I і III

В результаті процесу біостабілізації в аеробних умовах, в залежності від типу вхідної сировини, буде створено компост, придатний для використання в сільському господарстві та садівництві (поліпшувач ґрунту), або інертний продукт – для використання, наприклад, як санітарне покриття на полігоні та звалищі.

Біостабілізатор К-16 – це мобільний автоматизований апарат, який працює на відкритому повітрі. Не потребує фундаментів – його можна поставити на вирівняні важкі бетонні плити або на бетонний майданчик. Необхідна вимощена територія має становити приблизно 500 м2, оскільки там також буде відбуватися підготовка вхідного матеріалу та зберігання готової продукції.

Викиди

Під час роботи пристрою не виникає проблеми надмірного виділення запахів. Контроль здійснюється електронним способом: датчики, що вимірюють вміст газу у видаленому повітрі, встановлені в місці, де повітря видувається з барабана.

Якщо під час процесу підвищується концентрація, тоді включається припливний вентилятор, який забезпечує аерацію шихти, а отже, зниження концентрації цих газів. Завдяки цьому біостабілізатор працює в межах допустимих правовими нормами викидів.

Шум та вібрація

Оскільки біостабілізатор – це пристрій з тихохідним електроприводом – особливого шуму і вібрації він не створює.
коментарів: 3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Червня, Неділя
15 Червня, Субота