<

У Нововолинськ приїжджали народні депутати: обговорювали трансформацію вугільних регіонів

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:37 | 19.12.2022 / Нововолинськ / /
Перегляди
719
/ 1 коментар

16-го грудня Нововолинськ відвідали народні депутати України, члени комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Серед них – голова комітету Андрій Герус та Михайло Волинець.

За круглим столом народні депутати, міський голова Нововолинська, старости Поромівської, Литовезької громади та члени профспілки шахт обговорювали долю копалень та трансформацію вугільних регіонів.

Болючим питанням залишається завершення будівництва 10-ї шахти, адже держава не виділяє на це кошти. А вугілля Україні знадобиться ще десятки років. То навіщо купувати його за кордоном, якщо його можна добувати у нас, поцікавився Василь Гура, для потрібне лише фінансування.

У регіоні з гарним результатом видобутку фактично працює тільки 9-та шахта, а їй вставлять “палки в колеса”. Гура розповів нардепам про ситуацію з призначенням нового керівника копальні, коли хотіли поставити людину щодо якої у працівників була недовіра. Також він розповів про те, що у міністерстві Енергетики блокували продаж вугілля з шахти.

Голова Литовезької громади Олена Касянчук зауважила, що бюджет та життя людей у Литовезькій та Поромівській громадах залежить від шахт. У Нововолинську всі шахти давно закриті, тут тривалий час діє закон вільної економічної зони, це дало змогу зайти інвесторам: Кроноспан, БРВ та інші.

“Ми вже написали масу листів з проханням внести правку в закон №1940. Адже Литовезька та Поромівська громада заслуговують на вільну економічну зону. Хочу, щоб ви про нас почули, у нас зараз катастрофічна ситуація, через закриття 9-ї шахти у нас без роботи залишаться 495 людей і альтернативи немає. На базі шахти є готовий індустріальний майданчик з усіма комунікаціями для інвесторів, не дайте його загубити”, – сказала Касянчук.

Їй відповіли, що з ініціативи Андрія Геруса питанням щодо розширення вільної економічної зони, щоб туди додали Литовезьку та Поромівську громади, вже займаються.

Під час зустрічі також стало відомо, що роботу шахти №9 продовжили ще на рік, до кінця 2024 року.
один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Червня, Неділя
15 Червня, Субота