Прибрати регрес, скасувати третю групу: у Нововолинську шахтарі виступили проти нового закону
Депутати ВР готують до остаточного розгляду законопроєкт № 12209 «щодо формування комплексної та справедливої соціальної підтримки (виплат та послуг) для осіб, в яких обмежена працездатність, зокрема осіб з інвалідністю». У Нововолинську шахтарі виступали проти прийняття цього закону.
Вони зібралися у міській раді, щоб написати звернення до місцевої влади та Уряду, щоб новий закон не приймали.
Ось що повідомляв народний депутат, голова Конфедерації Вільних профспілок України Михайло Волинець про запропонований законопроєкт, під час його обговорення народні депутати України отримали запевнення міністра соціальної політики у тому, що усі права людей з інвалідністю, включно з повним обсягом соціальних гарантій, будуть збережені.
Цей законопроєкт було підготовлено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2024 року щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності яким передбачається впровадження низки оперативних змін на центральному та регіональному рівнях, зокрема щодо ліквідації Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України.
Але голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Валерій Сушкевич, назвав цю ініціативу злочином проти людей з інвалідністю.
Зокрема прибирають поняття «щомісячна страхова виплата» (регрес), а до закону про пенсійне страхування додають норму про те, що людина, яка має право на отримання щомісячної страхової виплати (регресу) і пенсії з інвалідності має обирати яку з виплат вона буде отримувати.
Замість трьох груп інвалідності пропонується два ступені – повне і часткове обмеження працездатності, критерії визначення яких проєктом не передбачаються. Вбачається, що до осіб із частковим обмеженням працездатності відноситимуться особи, які за медичними висновками нині відносяться до 2 групи інвалідності.
Таким чином, під нові норми не підпадатимуть особи, які за нинішнім законодавством, відповідно до медичних висновків, мають право на встановлення 3 групи інвалідності.
Щодо розмірів страхових виплат, то передбачається, що особам зі стійким повним обмеженням працездатності виплата призначатиметься залежно від відсотка втрати працездатності, але не вище середньої зарплати по країні, з якої сплачено страхові внески, за попередній рік.
Максимальний розмір виплати є суттєво заниженим, оскільки пенсії по інвалідності виплачуються в межах 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, страхові виплати у системі соціального страхування – в межах суми, з якої сплачено страхові внески, а страхові виплати потерпілим на виробництві – в межах чотирьох мінімальних заробітних плат.
Ще гіршими є умови визначення розміру страхової виплати для осіб зі стійким частковим обмеженням працездатності. Для таких осіб пропонується страхову виплату призначати у розмірі різниці між заробітком, який особа отримувала до настання страхового випадку, та заробітком, який особа має після повернення до роботи, але не більше ніж розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.
там половина здорові ,за гроші наробили собі паперів
В цьому вигляді як призначають регрес ? ЦЕ ЧИСТОЇ ВОДИ КОРУПЦІЯ ! БО члени ВЛК не дивляться на ким ти працював і скільки років в шахті та надані документи . А сумою вдячності , ЗА ВИЗНАННЯ ПРОФ ЗАХВОРЮВАННЯ !