Нововолинському ремонтно-механічному заводу виплатили борг по зарплаті
Нововолинський ремонтно-механічний завод забезпечує ремонтування гірничого обладнання шахт Львівського вугільного басейну та діючих Нововолинських шахт. Директор РМЗ розповів про унікальність роботи заводу, проблеми та їх вирішення у межах міста Нововолинська.
Нагадаємо, що Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик 15-го липня побував із робочим візитом у Нововолинську. Губернатор відвідав і ремонтно-механічний завод. Директор РМЗ Богдан Бойко розповів журналістам “БУГу”, що завдяки сприянню пана Володимира борг по зарплаті у розмірі 70% був виплачений вчасно. Зараз виплата здійснена у повному обсязі за травень і червень.
“Усі кошти, які приходять в регіон повинні освоюватись саме тут. Роботи завжди вистачає, бо є попит,” – зазначає Богдан Іванович. Він зазначив, що у певні навантажені роботою часи робітники змушені працювати навіть у вихідні дні. Замовлень багато, і , відповідно, потрібна більша віддача від працівників заводу.
Унікальність заводу обумовлена одним і єдиним чинником – удосконалення напрацювань. Розгалуження виробничих можливостей більш затребувана, але, на думку Богдана Бойка, краще відмінно робити одну роботу, аніж погано – декілька робіт.
“Наплавка, яка є на Нововолинському РМЗ єдина чи не на усіх неокупованій частині України. На РМЗ вилучають Хром і роблять наплавку з нержавіючого дроту робочих поверхонь стійок. Таким чином, ми отримуємо всередині чорний, а ззовні нержавіючий метал. Такий метал протидіє механічним пошкодженням. Він відпирає від агресивного середовища, в якому працює шахта. Це дає змогу відпрацювати більше робочих циклів,” – розповів Богдан Бойко.
Волинська виробнича компанія, яка прийшла до керівництва РМЗ у 2001-му році мала досить багато кредитів у комерційних банках. У період 2001 – 2003 року Нововолинський РМЗ був на межі банкрутства. Однак, у 2003 році Богдан Бойко став директором ремонтно-механічного заводу. На той час на заводі працювали 220 робітників. Основною проблемою 2003-го року була попередня невиплата заробітної плати виробничою компанією за рік, яка сягала близько 1, 5 мільйона гривень. На даний момент Нововолинський РМЗ немає кредитів.
На державному підприємстві сьогодні працюють 60 людей. Завод розвивається виключно за рахунок власних активів та надходжень із держбюджету.
Головне, як казав губернатор Волинської ОДА Володимир Гунчик на робочому візиті у Нововолинську, не розтягувати шахти в різні сторони, ніби лебідь, щука і рак. Коли діючі шахти об’єднаються навколо шахти №10, то роботи вистачатиме і ремонтно-механічному заводу Нововолинська.