<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Нововолинський нарколог: «Проблема наркоманії знову актуальна»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
12:20 | 31.10.2014 / Нововолинськ / , /
Перегляди
167
/ 1 коментар

У Нововолинську є багато проблем, але однією з найгостріших є поширення  наркоманії. Місто завжди було серед лідерів за кількістю наркозалежних. Яка ситуація зараз, розповів кореспонденту інтернет-видання «БУГ» лікар-нарколог Центральної міської лікарні міста Нововолинська Володимир Дубовський.

Як наркозалежні потрапляють до Вас?

– Видано спільний наказ міністерств охорони здоров’я, внутрішніх справ, юстиції і Генеральної прокуратури, який покликаний зміцнити співпрацю наших відомств.  Наприклад, міліція направляє до нас людей, яких підозрюють у вживанні наркотиків для постановки на облік чи аналізу стану людини. Дехто звертається сам. Лікування добровільне, примусове можливе  тільки за рішенням суду, але зараз немає установ для такого лікування.

Яка кількість зареєстрованих з діагнозом наркоманія на сьогоднішній день у Нововолинську?

– За 9 місяців поточного року у Нововолинську зареєстровано 143 особи, у диспансерній та профілактичних групах. Диспансерна група – це люди з діагнозом наркоманія, вони систематично вживають наркотики. У профілактичній групі знаходяться ті, хто лише спробував, з ними проводять роботу, спілкуються. Реальні цифри, звісно ж більші, хоча я не можу сказати на скільки. Просто тих, хто сам звертається, насправді не так і багато.

Це більше чи менше ніж минулого року?

– Загальна динаміка у Нововолинську – до 2012 йшов спад кількості наркозалежних, потім на 2013 рік їх кількість знову зросла. Загальноукраїнська тенденція – наркоманія йде на спад. У Нововолинську у першому півріччі 2014 року взято на облік 6 людей. В 2013 році за аналогічний період часу – 1 людина, тому в масштабах Нововолинська загальноукраїнська тенденція не підтверджується. У Володимирі-Волинському дані дещо нижчі.

Як проводиться лікування?

– В Нововолинську наркологічних ліжок немає, тому ми проводимо лише амбулаторний прийом. Направляємо хворих в диспансер у Луцьк – єдиний в області. Амбулаторне лікування не настільки ефективне, бо людині важко втриматися від вживання в звичному оточенні. А під постійним наглядом простіше, хворого оточують люди, які хочуть лікуватися, є психолог. Після виписки лікування продовжується амбулаторно –  ми призначаємо антидепресанти чи снодійне у разі потреби, бо часто у хворих спостерігаються порушення сну чи депресія, і допомагаємо адаптуватися в соціумі.

Як часто необхідно з’являтися на перевірку тим, хто стоїть на обліку?

– Якщо ж людина сама кинула – то відмічається у нас в кабінеті, і після 5 років не вживання її знімають з обліку, у профілактичній групі – після року. Частість здачі аналізу залежить від того чи є підстави вважати, що людина продовжила вживати наркотики. Але є й обов’язкові рамки: профілактична група перший рік – раз в місяць, якщо вживання не повторилося – знімають з обліку.

Диспансерна перший рік – раз в місяць, другий рік раз в два місяці, третій – раз в три, четвертий і п’ятий рік – раз  в півроку.

– Які види наркотиків вживають?

– Ще кілька років тому найпоширенішим було ін’єкційне вживання екстракту з макової соломки, чи молочко макове, тобто опійна наркоманія. Після активної боротьби з посівами опіуму менше. Зараз вживають препарат «Субутекс» (бешка), з Італії, якого немає в продажі в Україні. Це синтетичний наркотик, що містить опіоїди. В Італії його використовують як замісну терапію для наркоманів.

Ще курять коноплю, особливо молодь.

Наркозалежні часто заражаються ВІЛ через уколи?

– Звичайно, ВІЛ-інфекція поширена серед наркоманів. Але спілкуючись з інфекціоністом, ми дійшли висновку, що останнім часом найбільше людей заражається статевим шляхом.

– Який відсоток смертності серед наркоманів?

– Достатньо високий. Статистика – річ вперта.

2011 рік –  169 на обліку, зняли 17:  8 вилікувано (5 років не вживали), 9 померло

2012 рік – 159 на обліку, зняли 17:  вилікувано 7, помело 6, 1 вибув з міста

2013 рік – 151 на обліку, зняли 17:  вилікувано 3, померло 12.

Із 142 зареєстрованих  у 2014 хворих наркоманією 23 жінки (16,2%). Молодь до 35 років – 66 осіб (46,5%), з них 5 жінок (7,6%). Серед хворих лише 4 (2,8%) неін’єкційних наркоманів. У 29 осіб (20,4%) в анамнезі зафіксовано туберкульоз, у 75 (52,8%) виявлено ВІЛ-інфекцію. 23 особи (30,7%) хворих на СНІД. На диспансерний облік взято амбулаторно 3 людини(50%), з них одна жінка(16,7%). 4 особи молодші 35 років(66,7%). Одна жінка віком 39 років померла. У профілактичній групі за перше півріччя  зареєстровано 23 особи віком 18-31 рік, жінок немає. Це на дев’ять осіб більше ніж за аналогічний період минулого року. Ситуація напружена. Тому варто активніше пропагувати здоровий спосіб життя, і пояснювати молоді негативні наслідки наркозалежності.

Василина БОРУЦЬКА




один коментар
  1. Шо ви гонете…ви взагалі не нічого не робите для того щоб лікувати!!!а в Луцьку ця больнічка це жопа..там ще більше люди підсідають на наркотики!!!І це я вам докажу8

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Листопада, П’ятниця