<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Назад у майбутнє: листопад 1991-го року в Нововолинську

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:35 | 3.11.2016 / Нововолинськ / /
Перегляди
21
/ коментарі 2

Інтернет-видання «БУГ» продовжує рубрику «Назад у майбутнє», у якій ми розповідаємо про ті проблеми та турботи, які були актуальними для нашого міста 25 років тому. На сторінках листопадневих випусків газет «Робітничий голос» та «Народна рада» підіймалися теми президентських виборів, нововолинських шахт, перейменування вулиць та інших буденних питань.

Один із випусків газети «Народна рада» розпочинається зверненням голови виконкому О. Жигалюка до мешканців міста щодо забезпечення продуктами харчування потерпілих від чорнобильської аварії. Як зазначено у статті, «з прикріпленням до спеціальних магазинів і оплатною відповідно 50 і 75 процентів вартості продуктів». Далі зауважено, що «вартість набору основних продуктів харчування на одну людину на один місяць, станом на 01.09.1991 становить: згідно з фізіологічними нормами (для I категорії потерпілих) – 357 карбованців, згідно з медичними нормами (для II категорії – 156 карбованців 36 копійок).

У статті «Як працюють шахтарі» (газета «Народна рада») повідомлялося, що вже у 1991-му році вугільні підприємства Нововолинська працювали незадовільно. «Вугілля, якого так очікують споживачі напередодні зими – немає…Шахта №8 і шахта №9 перевиконали планові завдання з вуглевидобутку, а 1-го листопада до них приєдналась і шахта № 5», – зазначено у матеріалі.

dsc_2669
dsc_2742

Стаття «Відзначається стабільністю» (газета «Робітничий голос») інформувала читачів про проблеми гірників нашого міста: «Комбайн експлуатують ремонтований вже кілька разів, нема до нього запчастин. Як жартома зауважили шахтарі: «Ці люди, що отримували його, вже відпрацювали на ньому і пішли на пенсію. А машину перефарбували і нам вручили як нову»».

На сторінках газети «Народна рада» вміщена статистика медичного витверезника при міському відділі внутрішніх справ. Туди було доставлено 731 особу. «Серед них – 122 чоловіки, які ніде не працюють, ведуть паразитичний спосіб життя, 75 пенсіонерів, 78 чоловік відвідали місцевий витверезник з початку року по два і більше проблем. У 18 випадках гостями цього медичного закладу були представники «слабкої» статі», – зауважено у статті.

Автор матеріалу зазначає, що з підприємства ВО «Оснастка» медичний витверезник відвідало 36 чоловік, шахта №1 – 39, шахта № 9 – 42, шахта № 2 – 30.

Що ж, як бачимо, час іде, а проблеми лишаються ті ж.

dsc_2677

У статті «Про Бідових та біди поліції» вказано, що «за десять місяців у місті Нововолинську та селищі Жовтневому було скоєно 257 злочинів. На жаль, 55 з них залишилися нерозкритими». У матеріалі зауважено, що 234 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство і непокору працівникам міліції, 32 – за дрібку крадіжку, 203 – за появу в нетверезому стані в громадських місцях. Виявлено 105 осіб, які займалися самогоноварінням.

dsc_2702

Газета «Робітничий голос»  повідомляла про економічний стан міста у 1991-му році. Фінансова ситуація у Нововолинську описана так: «Становище в економіці міста залишається складним…Складний фінансовий стан міста. При плановому річному дефіциті бюджету 5,2 мільйони карбованців він очікується в сумі більше 3 мільйони карбованців».

«Зменшилася поставка в торгівельну мережу м’ясопродуктів, сиру – на 8%, кондитерських виробів – на 4%, жиру – на 40%. Товарами підвищеного попиту залишаються борошно, крупа, тютюнові вироби», – стан харчової промисловості у місті.

Ну оминули у статті і вугільну промисловість: «Спад видобутку вугілля досяг 30 процентів»

Важливо, що в листопаді 1991-го року у Нововолинську точилися дискусії про найменування вулиць. Упродовж місяця газета «Народна рада» неодноразово друкувала листи мешканців міста з пропозиціями перейменування вулиці Каштанової (раніше Леніна). Серед варіантів – проспект Шевченка, проспект Незалежності або Відродження, Благоденства.

dsc_2681
dsc_2711
dsc_2703

Житель Володимира-Волинського Леонід Михальчук запропонував змінити назву вулиці Кауркової на вулицю Адама Кисіля.

У газеті «Робітничий голос» підіймалося питання: «Чому не зводиться поліклініка». Як зазначено у статті, «її будівництво мали ще розпочати сьомого жовтня. Затримка до цього часу мотивувалася тим, що треба споруджувати більш важливі соціальні об’єкти…Обіцяно, що вживатимуться заходи з боку місцевої влади для позитивного вирішення проблеми».

dsc_2733

Екологічний стан міста 1991-го року оцінено як критичний. Про це інформує газета «Робітничий голос»: «На сьогодні найбільшими забруднювачами у місті є вугільні підприємства, бавовнопрядильна фабрика, завод залізобетонних виробів та інші, де нараховується 1300 організованих джерел промислових викидів, з яких 446 ще не обладнано пилегазовловлювачами. Значний екологічний вплив на екологічну обстановку завдає автотранспорт, викиди якого становлять 75,2 процента від загальних викидів».

Що ж говорити про теперішній стан екології у Нововолинську, якщо навіть 25 років тому він вже був критичним? А у нашому місті тоді навіть ще не діяв «Кроноспан УА та й автомобілів було менше….

У статті “А пасажири чекають” (газета “Народна рада”) підіймалося питання поганого обслуговування мешканців міста та селища Жовтневого (тепер – Благодатного) пасажирським автотранспортом. “Тому на своєму засіданні 14-го листопада члени виконавчого комітету розглянули питання “Про роботу  АТП 10708 з транспортного обслуговування жителів міста.

Як зазначалось у довідці, підготовленій першим заступником голови Віктором Сапожніковим, транспортні потреби Нововолинська забезпечує АТП 10708, яке обслуговує 4 міські, 20 приміських та 17 міжміських маршрутів. Автопарк підприємства має 183 автобуси, з яких у робочому стані – 90 “, – зауважено у матеріалі.

Як бачимо, Віктор Сапожніков у рядах депутатів нашої міської ради вже, як мінімум, 25 років

Проблема полягала в тому, що з вини АТП за день зривалося до 16 відправлень автобусів до селища Жовтневого, а інтервал руху з 15-20 хвилин збільшувався до двох годин.

Тому виконком Міської ради народних депутатів “визнав роботу АТП 10708 незадовільною. Зобов’язано керівництво вжити заходів по забезпеченню планових інтервалів руху автобусів №2, 11, 13, на кожній зупинці вивісити графік руху автобусів”.

Обидва видання інформували про Всеукраїнський референдум і вибори Президента 1-го грудня 1991-го року. Міська рада звернулася до нововолинців із закликом  зробити у цей день «відповідальний вибір і сказати «Так» незалежній Україні».

dsc_2714
dsc_2712

Леонід Кравчук, В’ячеслав Чорновіл, Леопольд Табурянський, Олександр Ткаченко, Левко Лук’яненко, Ігор Юхновський Володимир Гриньов – кандидати в президенти України.

dsc_2737
dsc_2692

У газеті “Народна рада” вміщено пояснення, як правильно заповнювати виборчий бюлетень:

dsc_2705

Листопадневі випуски обох газет містили такі оголошення та повідомлення:

dsc_2667
dsc_2676
dsc_2678
dsc_2688
dsc_2694
dsc_2701
dsc_2720
dsc_2730
dsc_2740
dsc_2741
dsc_2757
dsc_2762
dsc_2763

Інтернет – видання «Буг» готує нові публікації рубрики “Назад у майбутнє”. Слідкуйте за оновленнями.




коментарів: 2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця