<
Інші розділи

Назад у майбутнє: грудень 1991-го року в Нововолинську

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:12 | 11.01.2017 / Нововолинськ / /
Перегляди
22
/ 1 коментар

Інтернет-видання «БУГ» продовжує рубрику «Назад у майбутнє», у якій ми розповідаємо про ті проблеми та турботи, які були важливими для Нововолинська 25 років тому. На сторінках грудневих випусків газет «Народна рада» та «Робітничий голос» 1991-го року були акутальними такі теми: наркоманія у місті, сесія Нововолинської міської та Жовтневої селищної рад, проблеми газопостачання, бартерні відносини, дефіцит продовольчих та промислових товарів.

Один із випусків газети «Робітничий голос» містив звернення уряду міста Білгорая (Польща) до голови Нововолинська Олега Жигалюка з вітаннями у зв’язку зі здобуттям Україною незалежності.

«Дев’ята сесія Жовтневої селищної Ради народних депутатів…мала у своєму порядку денному лише два питання «Про роботу виконкому в 1991 році» та «Різне», але у суперечках та дебатах непомітно збіг цілий день», – інформує ця ж газета. Серед найболючіших питань, що підіймалися на сесії: проблеми газифікації селища, недостатня кількість кадрів серед годинникарів, майстрів по ремонту взуття, фотографів. У статті зауважено, що «…зараз селищна Рада не володіє нічим, крім приміщення і печатки. А люди звертаються зі всіма своїми проблемами…».

На сесію Нововолинської міської ради прибуло 54 депутати. Не з’явилися, принаймні вчасно 21. «Але така пасивність частини депутатського корпусу, хіба не спонукає до роздумів і Раду, і виборців, які покладали високі надії на своїх обранців?», – заважено у статті. Як бачимо, 25 років тому до відвідування сесій відносилися серйозніше.

Одне з питань, яке слухали –проект плану капітального будівництва на 1992 рік, однак керуючий трестом «Волиньпромбуд» П.Я. Пронь «змалював невтішну картину будівництва в межах області і міста Нововолинська». Причини такої ситуації – хронічне відставання в будівництві і низька його якість. «…навіть найдосвідченіший спеціаліст не зможе високоякісно щось зробити з неякісного матеріалу. Якщо столярні вироби перекошені, криві, нерівні, то такі двері чи вікна у квартирі», – додано у матеріалі.

У невеличкій замітці подано інформацію про припинення роботи бавовнопрядильної фабрики. «Основна причина – відсутність сировини, тобто бавовни, яка постачалася з Середньої Азії. 180 працівників пішли у свою чергову профспілкову відпустку, решта – в адміністративну…Є надія, що з нового року буде сировина і фабрика запрацює», – зауважено у статті.

Газета «Робітничий голос» інформувала про серійний випуск автомобіля «Таврія» «ЗАЗ – 1105».

У статті «Акти, зима і газу нема», повідомляється про дзвінок мешканців будинку на вулиці Маяковського, 19-А. Проблема полягала в тому, що в одну з квартир будівлі не постачається газ «…нема газу. Проблемою є приготування їжі для сім’ї. Користуємося старою електроплиткою, в якої вже перегоряє нагрівальний елемент». Заступник голови виконкому Хиля В. І. прокоментував цю ситуацію так: «Газ до будинку поданий. Затримка виникла через завуженість каналів. Потрібно будівельникам їх розширити, тобто усунути свої недоробки».

Проблема наркоманії були актуальною для нашого міста і 25 років тому. У 1991 році в Нововолинську вживали наркотичні речовини 120 осіб, із них 77 визнані хронічними наркоманами (такі дані наводив міськвідділ з внутрішніх справ). «Але й то дуже занижена цифра. ЇЇ треба було б перемножити у разів десять», – зауважив начальник відділення дільничних інспекторів Ященко В. О.

1991 року у Нововолинську та селищі Жовтневому скоєно понад 280 злочинів, але 79 так і залишилися нерозкритими.

Газета «Народна рада» повідомляла, що у місті діє бартер. Для прикладу, влітку у Нововолинську спостерігалося невибрання на фондах м’яса яловичини. Тому було укладено договір із Вірменією. «В обмін на м’ясо отримали чоловіче і жіноче взуття, килими, пральні машинки, шифер, коньяк», – повідомляє видання.

У статті «Емоції беруть верх над розумом» начальник торгово-виробничого підприємства «Волинянка» Ніколайчук В. С. зауважив, що по всій номенклатурі промислових товарів помітний спад, причиною якого є зменшення їх випуску заводами та фабриками. Така ж ситуація склалась і з продовольством. «Постачальники не виконали договірних зобов’язань. Якщо б на них сподіватися – вступили б у зиму бідними. А так у місті є картопля цибуля, морква, яблука…Децентралізованим шляхом у магазини міста було завезено товарів на суму одинадцять мільйонів карбованців», – йшлось у  матеріалі.

У газеті «Народна рада» містилась інформація про дефіцит молока та сиру. Цю ситуацію прокоментувала директор Нововолинського молокозаводу Аліна Дишкант: «Із запланованих 38 тисяч тонн нам недопоставили 1800. А це і є те саме масло…Якщо у грудні торік щоденно ми отримували майже 80 тонн молока, то тепер лише 48-50».

У газетах містилися такі заміткі та оголошення:




один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час