Мешканка Нововолинська підхопила небезпечну хворобу внаслідок укусу кліща
Триває сезон активності кліщів, тож люди, які збираються на відпочинок на природу, повинні бути дуже обережними, так як можуть стати жертвою нападу кліщів. Цьогоріч в області зареєстровали 2 випадки хвороби Лайма (мешканці Горохівської громади та міста Нововолинська).
Результати проведених досліджень свідчать про те, що на Волині сформувався стійкий осередок Лайм-бореліозу, – повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ.
В одному випадку хворий виявив кліща після відвідування лісу у Горохівському районі, в іншому випадку жінка з Нововолинська пов’язує своє захворювання з перебуванням на відпочинку в Закарпатській області.
Загалом, щорічно від укусів кліщів страждають близько тисячі волинян, майже 50-60 з них заражаються інфекційними хворобами. Найпоширенішим захворюванням в області є хвороба Лайма (синонім бореліоз, кліщовий бореліоз) та кліщовий вірусний енцефаліт.
З метою моніторингу циркуляції збудників хвороб, що передаються кліщами, в цьому році працівники лабораторного центру зібрали та дослідили близько 1 800 кліщів. Збір членистоногих проводився в рекреаційних зонах, лісосмугах, дачних масивах м.Луцька, м.Нововолинська, м.Ковеля, Луцького, Ківерцівського, Рожищенського, Маневицького, Любешівського, Горохівського та Ковельського районів.
У понад 10% виявлено збудники бореліозу, найбільше заражених кліщів у — м.Луцьку (20%), Луцькому та Маневицькому районах (12%).
В поточному році за медичною допомогою звернулось понад 100 осіб (в тому числі 32 дітей) з приводу покусів кліщами, а близько 60 лучан — з проханням дослідити кліща, вилученого з тіла після укусу. В 35% було виявлено клітини морфологічно подібні до борелій — збудників хвороби Лайма. Присмоктування кліщів відбувалися на території лісопаркових насаджень, відпочинкових зон, дачних масивів та прибудинкових територій м.Луцька, Луцького, Горохівського, Ківерцівського районів.