<

Депутати Нововолинська звернулися до міст-побратимів у Польщі щодо блокування кордону

17:05 | 19.03.2024 / Нововолинськ / , /
Перегляди
487
/ Коментарі відсутні

19-го березня на сесії Нововолинської міської ради депутати підтримали звернення до керівників, депутатів та мешканців міст-побратимів Республіки Польща щодо блокування кордону.

Через повномасштабну війну, єдиним вікном для торгівлі зі світом залишається західний кордон України, через який здійснюється більшість пасажирських і вантажних перевезень. Через кордон їдуть не лише товари, а й зброя та гуманітарна допомога. Кожен день затримки в доставці цієї допомоги – це сотні вбитих українців, які її не отримали вчасно.

Також збитків зазнають підприємства України, зокрема Нововолинська, бюджет громади недоотримує кошти.

Тож депутати звернулися до міст-побратимів Польщі з проханням донести до мешканців їхніх громад не блокувати кордони між нашими державами, поки Україна відстоює свою незалежність та цінності європейського демократичного суспільства.

Рішення підтримали не всі депутати, зокрема Володимир Рожелюк висловився, що це недоречно.

Повний текст звернення:

“Ми, депутати Нововолинської міської ради, висловлюємо щиру подяку польському народові, керівництву та мешканцям міст-побратимів Нововолинська у Республіці Польща за підтримку в нелегкі часи повномасштабної збройної агресії та вторгнення Російської Федерації в Україну.

Ми дякуємо за надану військову допомогу нашій державі, фінансову та гуманітарну допомогу нашому місту та країні, дякуємо за прихисток на території Польщі, наданий українцям, які тікали від війни. Польський народ став прикладом гуманності та добросердечності для усього світу.

Усі українці працюють на перемогу, яку очікує уся європейська демократична спільнота. Зокрема і наші аграрії, які збирають зерно на замінованих росіянами полях. Тому дуже болючими для нас є блокування кордонів між нашими країнами. Нам боляче бачити як нищиться наше зерно, зібране під ракетними атаками, ціною людського життя.

Ми розуміємо з якими викликами стикаються польські аграрії та перевізники через збройну агресію Росії в Україні та її наслідки. Проте, ми переконані, що ці проблеми можна вирішити шляхом міжурядових переговорів на дипломатичному рівні, а не через блокування кордону, яке шкодять не лише українцям, а й самим полякам.

Зараз склалася така ситуація, що Україна не має власного авіасполучення. Морські перевезення знизилася в рази через атаки російськими ракетами на українські морські порти та небезпеку морських перевезень. Єдиним вікном для торгівлі зі світом залишається західний кордон України, через який здійснюється більшість пасажирських і вантажних перевезень.

Через кордон між нашими країнами їдуть не лише товари, а й зброя та гуманітарна допомога. Кожен день затримки в доставці цієї допомоги – це сотні вбитих українців, які її не отримали вчасно.

Заблокований кордон – це мільярдні збитки для нашої економіки, яка працює на оборону. Кожна недоотримана гривня українською економікою – це відсутність потрібного озброєння у нашого захисника на фронті.

Звертаємось з глибокою повагою до наших міст-побратимів з Республіки Польща та просимо:

Донести до мешканців своїх громад наше прохання не блокувати кордони між нашими державами, поки Україна відстоює свою незалежність та цінності європейського демократичного суспільства.

Звернутися в профільні асоціації польських фермерів та перевізників з проханням припинити блокування українського кордону та почати пошук компромісних рішень через переговори.

Звернутися до Уряду Польщі та Європейської Комісії з проханням пришвидшити врегулювання цієї ситуації.

Росія – наш спільний ворог. Українці і поляки – по одну сторону барикад. І якщо Україна не зможе захищатися сьогодні, то завтра полякам доведеться зупиняти на своєму кордоні не українські вантажівки, а російські танки.

Сподіваємося на ваше розуміння та підтримку”.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 Липня, Субота