<

Другу добу гірники нововолинської шахти «Бужанська» протестують під землею [Оновлено]

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:56 | 28.11.2017 / Нововолинськ / /
Перегляди
8
/ коментарів 9

27-го листопада гірники нововолинської копальні «Бужанська» розпочали акцію протесту. Шахтарі відмовилися підніматися на поверхню. 

21 шахтар з 2-ї та 3-ї зміни після відпрацювання не виїхали з шахти та залишилися під землею. Акція протесту розпочалась через невиплату заробітної плати.

Голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець повідомив:

«Гірникам «Бужанської» у повному обсязі не виплачено зарплату ще за серпень, усього лише 10 відсотків – за вересень, і жодної копійки за жовтень. А працівникам непромислової групи, у яких зовсім мізерні посадові оклади, заборгували ще липень».

Волинець також розповів, що гірники другої зміни востаннє харчувалися ще учора в обід, ситуація ускладнюється тим, що і міністр енергетики і вугільної промисловості та генеральний директор ДП «Волиньвугілля» нині перебувають у відпустках.

Як зазначив Волинець у фейсбук, загальна заборгованість перед шахтарями складає 16 мільйонів 108 тисяч гривень. З них 1 мільйон 55 тисяч за серпень, 7 мільйонів 166 тисяч за вересень та 7 мільйонів 892 тисяч за жовтень.

Профспілкова організація відокремленого підрозділу “Шахта “Бужанська” інформує:

Шахтарі налаштовані рішуче і причиною страйку називають вкрай складну ситуацію на підприємстві. Вимоги, які висувають гірники наступні:

1/ Негайна перевірка фінансово-економічної діяльності ДП “Волиньвугілля” і шахти “Бужанська”;
2/ Звільнення гендиректора ДП “Волиньвугілля” Олександра Зоріна;
3/ Виплата заборгованості зарплат працівникам підприємства;
4/ Розслідування злочинів щодо перешкоджання діяльності профспілки;
5/ Припинення розкрадання вугілля;
6/ Забезпечення належних умов праці на підприємстві.

До 21-го гірника вчорашньої 2-ї та 3-ї зміни сьогодні приєдналися ще 54 робітники 1-ї зміни. Шахтарі 2-ї зміни сьогодні не змогли спуститись до робітників, які знаходяться під землею, бо не укомплектовані саморятівниками. Зараз під землею 74 шахтарі. Голова первинної НПГУ ВП «Шахта «Бужанська» Вадим Царук разом з гірниками, – дописує Волинець близько 19:00 у фейсбук.

Шахтарі забезпечені водою та їжею.

Станом на 21:00 під землею знаходиться вже 128 гірників. Як повідомив лідер Незалежної профспілки шахти “Бужанська” Богдан Макарчук це максимальна кількість шахтарів, які можуть там знаходитися. Деякі з них будуть протестувати вже другу добу.

Разом із шахтарями під землею перебуває медичний працівник та лікар гірничорятувальної служби. Щозмінно спускається гірничий майстер, який контролює подачу повітря.

Гірники планують страйкувати доки не будуть виконані їхні вимоги.

28-го листопада зранку лишилося в копальні 45 гірників – повідомив голова Незалежної профспілки Анатолій Мухомеджанов. З них 16-ть, які страйкують від самого початку акції та 25-ть тих, які приєдналися.

Ніякої реакції з боку міністерства, обласної адміністрації та ДП “Волиньвугілля” не має, – обурений Мухомеджанов.

Підтримати та почути вимоги шахтарів збирається народний депутат від округу Ігор Гузь. На даний момент він прямує до копальні.

Слідкуйте за оновленням.
коментарів: 9
  1. шановні журналісти.я пропоную , щоб у більшості громадян не складалось хибного враження про роботу шахт ,друкувати на вашій сторінці видобуток вугілля по шахтах за попередні місяці.ці дані можна взяти в ДП *Волиньвугілля* або на шахті.прошу з розумінням віднестись до моєї пропозиції .

    • А ще про матеріальне забезпечення пишіть і а яких умовах працюють, і бажано “грамотіів”, які пишуть такі коментарі хоч на годинку в шахту на екскурсію

  2. Доброго дня Якби було чим робити була належна доставка лісу , і платили ТРУДЯГАМ за їх не легку працю , і видубуток був би кртащий .

    Скажіть яке у людини може бути ставлення до роботи якщо йому заплатять 10% зарплати . люди не мають в чому робити і чим . чоботии рвані спецодяг все секонд коногонки не витримують цілу зміну .

  3. 21 століття людям не дають зарплату. Люди працюють молотком і гвоздями.Нас роблять дурнями про яку зарплату може бути мова ? Немає ні якого обновлення обладнання! Бо гроші викрадені Стєбаковим ,Борсуком ,Німим.Які мали йти на обладнання шахти, прислали “спеціалістів” які закрили шахти в Донбасі. Для чого ?

  4. Крали і крадуть усі не тільки Німой з Борсуком а всі від слова ВЗАГАЛІ ,і охорона і мало мальське начальство на “хлібному” місці .Тільки одні крали і з такою перспективою щоб було з чого красти а інші вирішили все і відразу .Хто працював той бачив на чому працює фактично і що числиться по паперах.Коли купували неконденційні запчастини по цінах заводу ,фактично для збільшення закупівель і списання (читай розкрадання) грошей,до пори це проходило тому що був запас міцності і відносно легкі умови видобутку на балансних запасах,коли вибої почали нарізати у складних гірничо-геологічних умовах потрібен був отой самий запас міцності але його до тої пори вже було зведено до нуля постійним розкраданням коштів що йшли на модернізацію і закупівлю НОВОГО обладнання а по факту в кишені усяких генералів і не тільки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 Квітня, Четвер